Yardımlar Halep’e ulaştı

Suriye’ nin Halep kentinde yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan Şereflikoçhisar İmam Hatip Lisesi Mezunları Mensupları Derneği tarafından bölgeye gönderilen un yardımı İHH aracılığı ile bölge halkına ekmek olarak dönmesi için fırınlara ulaştırıldı.
Geçtiğimiz hafta dualar eşliğinde Halep kentine gönderilen 520 çuvallık un yardımı bölge halkının tek yiyeceği olan ekmeklere dönüşerek buradaki halka dağıtılacak.
Dernek Genel Sekreteri Niyazi Düğer yaptığı açıklamasında Halep’te yaşanan insanlık dramına tanıklık etmenin üzüntü içerisinde bulunduklarını ifade ederek ‘’Bizler dernek olarak daha önce 4 kez Suriye’ye un yardımında bulunmuştuk, Suriye’deki kardeşlerimizle telefonla görüştüğümüzde kendilerinin una ihtiyaçları olduklarını belirttiler, bu bölgedeki insanlar sadece ekmek yiyorlar, hayırsever hemşerilerimizin yaptıkları yardımlarla 26 Ton 520 çuval un yardımını bölgeye gönderiyoruz’’ dedi. Aynı zamanda dernek olarak Şereflikoçhisar’a gelen Suriye, Afganistan ve Irak kökenli mültecilere de kömür, nakdi ve ayni yardımlarda bulunduklarını belirten Düğer ‘’Ülkemize gelen henüz kimlikleri çıkmamış mültecilere dernek olarak 40 Ton kömür yardımlarında bulunduk’’ dedi.
Dernek tarafından 5 tır un yardımının bölgeye ulaştırılmasının ardından altıncı tırında bölgeye gönderilmesi için hazırlık çalışmalarının devam ettiği öğrenilirken yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşların dernek yetkililerine ulaşmalarını istediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir