HİKMET BOZKURT : “EN SAMİMİ BAŞKAN”

Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt : “İlçe için taleplerimizi ilettiğimiz Büyükşehir Belediye Başkanları arasında en samimi olan Mansur Yavaş”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ilçelerin Ziraat Oda Başkanları ile bir araya geldi. Yavaş ve ekibi Ziraat Odası Başkanlarından ilçelerin sorunları ve talepleri hakkında istişarelerde bulundu. Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt ilçe için taleplerini Yavaş’a iletti.

Ankara’nın 16 ilçe Ziraat Odası Başkanı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya geldi. Yavaş 16 Ziraat Odası Başkanının ilçelerine dair taleplerini alarak Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde yapılması istenilen eksikler üzerine istişarelerde bulundu. İlçemiz Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt’un da katıldığı toplatıda Ziraat Odası Başkanlarının ortak istekleri arasında yer alan traktör taleplerinin Yavaş tarafından onay verildiği ivedilikle ilçelere traktörlerin gönderilmesi hususunda talimat verdiği öğrenildi. İlçe Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt konuya dair gazetemize açıklamalarda bulundu. Bozkurt ilçe için gerekli talepleri Başkan Mansur Yavaş’a ilettiklerini belirterek; “16 ilçenin Ziraat Oda Başkanları olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı makamında ziyaret ettik. İlçemizin sorunlarını Yavaş’a aktarım. Birçok kalem başlığında hazırlamış olduğumuz taleplerimizi ilettim. Bunların başında oda başkanları ile ortak talebimiz olan traktör hususu yer alıyordu. İlçe tarımımızın gelişmesine ve birçok alanda önünün açılmasında birincil konumda yer alan Bakliyat Paketleme, Tesviye ve Sorteks taleplerimizi Yavaş’a ilettim” dedi. Yavaş’n Halk Market’lerde satılmak üzere ilçelerde üretiminin yapılmasını istediği ürünün olduğunu belirten Bozkurt; “Mansur Yavaş Halk marketler bünyesinde vatandaşın daha ucuza alacağı ürünlerin satılması konusunda üretimlerin ilçelerde yapılmasını istiyordu. İlçemizde üretimi yapılan birçok ürünün daha ucuza halka ulaştırılmasında ilçemiz için gerek bakliyat paketleme talebimizin başta ilçemiz ve Ankara için önem arz ettiğini kendi,lerine ilettim. Şimdiye kadar ilçenin sorunlarını Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde iletmiştim. Fakat Mansur Yavaş’ın samimi tutumu ve duyarlılığı bizleri çok memnun etti. Talepleri ilk ağızdan dinleyip gerekli işlemlerin başlatılması konusunda sözlerimizi aldık. Umarım en kısa zaman içerisinde değerlendirilen taleplerimiz için somut adımlar atılır” dedi. Bozkurt ; Mansur Yavaş’ın ilçelerde üretimi yapılan ürünler ile Ankara çiftçisinin hak ettiği yere kavuşacağını, ilçe çiftçisinin kazanmasının ekonomilerine büyük katkı sağlayacağını söylediğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir