Çanakkale Şehitlerimize ‘Koronavirüs’ sektesi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kutlamaları, bu yıl koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kısıtlamalı olarak kutlandı. Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de sadece çelenk sunumu şeklinde yapılan törenlere, katılım da düşük tutuldu. Kalabalık ortamlarda oluşan risk nedeniyle vatandaşlar ve gaziler törende yer almadı.
Hükümet Konağı önünde saat 14.00’de yapılan törende Kaymakam Sedat Yıldırım, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının Atatürk Büstüne çelenk sunması ile başladı. Çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi. İlçe Kaymakamlığı tüm kamu kurum müdürlüklerine;
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 13.03.2020 tarihli ve 5198 sayılı yazı gereğince Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı saran coronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler çerçevesinde 18 Mart Çanakkale Zaferinin105. Yıldönümü ve Şehitleri anma kapsamında çelenk sunma programının haricindeki diğer etkinlikler edildiğini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir