Gençlik Merkezinden ilk proje

İlçemize kazandırılan Gençlik Merkezi’ nin resmi açılışı her ne kadar yapılmasada Gençlik Lideri atamasının yapılmasının ardından merkez çalışmalarına başladı.
Gençlik Lideri Emine Yıldız’ ın resmen merkeze atanmasıyla başlayan çalışmalar kapsamında Kitap Okuma Halkaları Projesi İmam Hatip Lisesinde başladı.
Gençlik Merkezi tarafından 15 kişilik gruplara verilen kitaplar 15 gün süre içerisinde okunduktan sonra tekrar merkeze teslim ediliyor, her 15 günün sonunda okunan kitaplar ile değerlendirme toplantıları gerçekleştiriliyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açılan ‘’Gençlik Lideri’’ eğitim programına katılan Emine Yıldız 6 aylık eğitimin ardından belgesini almaya hak kazanarak Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi’ne Gençlik Lideri olarak atandı.
14 – 29 yaş arasında bulunan gençlere ücretsiz olarak hizmet veren Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi’nde tenis, bilardo, masa tenisi, langırt, halk oyunları, el sanatları bölümleri, dama, satranç ve şark köşesi gibi bir çok etkinliğin gerçekleştirilebileceği sosyal paylaşım alanları mevcut. Aynı zamanda tesis içerisinde bulunan 375 metrekarelik kapalı spor salonu çok amaçlı olarak da değerlendirilebiliyor.
Önümüzdeki zaman dilimleri içerisinde merkez bünyesinde yapılacak olan faaliyetlerin gençlerin ihtiyaçlarına yanıt vereceği beklenirken 29 yaş üzerinde olan kişilerin gönüllük ilkesi çerçevesinden tesisin imkanlarından yararlanabilecekleri öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir