Emekçi tapusunu aldı

Organize Sanayi Bölgesine ilçemizde faaliyet gösteren Hisar Tohumculuk sahibi Bekir Emekçi yatırım yaparak istihdam sağlayacak

İlçe ekonomisini canlandırmak, ilçeden göçü önlemekte birincil konumda yer alanda Organize Sanayi Bölgesine yatırımcılar gelmeye devam ediyor. İlçemizin önde gelen firmalarından Hisar Tohumculuk sahibi Bekir Emekçi OSB’ye yatırıma hazırlanıyor. Emekçi’ye tapusu Ticaret Odası Salonunda düzenlenen programla verildi. Programa İlçe Kaymakamı Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Memiş Çelik, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak ve oda yönetimi katıldı. Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, OSB alanına yatırım yapmak isteyenlerin kriz ortamını fırsata dönüştüreceklerine vurgu yaparak; ‘OSB’ye yatırım yapmak isteyen girişimcilere odamız olarak her zaman destek vermeye devam edeceğiz. OSB heyeti olarak birçok aşamalardan geçtik.
OSB’de tapu tahsis aşamasına gelindi. Bu ilçemiz olarak guru verici bir durum. Yatırımcılar çekincelerini bir kenara bırakarak yatırımlarını mutlaka yapmalarını istiyorum. Ortam buna müsaittir. OSB’deki yatırımcı sayısının 56 parselin tamamının dolması arzusu içerisindeyim. Bu işi başaracağız’ dedi. Belediye Başkanı Memiş; ‘İlçe ekonomisi, girişimciler adına güzel gelişmeler yaşıyoruz. Bu yatırımların devamı gelecek. İlçeye gönülden seven tüm hemşehrilerimiz gelsinler yatırımlarını yapsınlar. Zor şartlarda OSB’yi geliştirmek için canla başla çalışıyoruz’ dedi. Organize Sanayi Bölgesine kısa sürede 9 yatırımcının geldiğini belirten Kaymakam Sedat Yıldırım; ‘Bu tapu tahsisi ile birlikte 56 parselden 11 tapuyu yatırımcılara vermiş bulunuyoruz. 10 parsel verdikten sonra toplu temel atma töreni belirleyip, tahsislerden sonra fabrikaların temelini atmanın mutluluğunu yaşarız. OSB’de yüzde 30’u peşin alıyoruz. Kalan taksitlerde indirime gidilecek gibi görünüyor. Yatırımcılara desteğimizi arttıracağız. İlçemizin öz evlatlarının yatırım yapması bizleri gururlandırırken diğer yatırımcılara da örnek teşkil diyor’ dedi. OSB’de yatırım yapacak olan Bekir Emekçi, üç şirketlerinin olduğunu belirterek, ‘Biz diğer iki firmamız içinde yatırım yapmayı planlıyoruz. Türkiye’de birçok yerde Organize Sanayi Bölgelerinde yerler ücretsiz veriliyor. Şereflikoçhisar’ın önünü açabilmek için parseller biraz daha hesaplı verilmesi gerekiyor’ dedi. Konuşmaların ardından Hisar Tohumculuk sahibi Bekir Emekçi’ye tapusu verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir