İmar çalışmaları başladı

İlçe Belediyesi İmar Plan yenileme çalışmalarını başlattı. Edinilen bilgiye göre çalışmaların 12-18 aylık süreç içerisinde sonuç vermesi bekleniyor

İmar revizyonu çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Belediye BaşkanıMemiş Çelik; ‘İki kulvarda çalışmalarımız devam ediyor: İmar revizyonunun ilçe merkezindeki çalışmalarındaki son durum kurum görüşlerinin toplanma aşamasında olup, son olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilave alanlar için verilecek görüşün tarafımıza ulaşmasına takiben 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı olarak planlama çalışmalarımız başlayacaktır” dedi.
İmar revizyon çalışmalarının 43 kırsal mahallede nasıl işlediği konusunda da açıklamalarda bulunan Çelik; “43 kırsal mahallemizde özellikle konut amaçlı arsa, depolama, tarım ve hayvancılık tesisleri ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak yapılacak çalışmalarımız kurum görüşleri toplanma aşamasında olup, süreç planlama alanlarının hali hazır harita yapımı ve jeolojik etütlerinin tamamlanmasını takiben başlayacaktır. Mahalle sakinleri ile yapılacak toplantılarda yapılacak görüşmeler gelen talepler planlama sürecine yön verecektir, kalan diğer 4 mahallemiz olan Devekovan, Çalören, Gülhüyük ve Kacarlı’da hali hazırda imar planlaması mevcuttur” dedi. Planlama sürecinde ilçedeki resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve kent konseyinin görüş ve taleplerinin değerlendirilerek sürece yön vereceğini ifade eden Çelik, imar revizyon çalışmalarında ortak akıl ile hareket edildiğine vurgu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir