AKILLI: ‘KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ’

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Avukat Ali Hikmet Akıllı ilçe örgütü ziyaretinde partililere seslendi. Akıllı ‘Yerelde başardık bunu genele taşıyacağız’
 
Cumhuriyet Halk Partisinde kongre süreci devam ediyor. İlçe kongrelerinin ardından il başkanlığı seçimlerine hazırlanan CHP’de adaylar sahaya inmeye başladı. Ankara İl Başkanlığına adaylığını açıklayan parti meclis üyesi Avukat Ali Hikmet Akıllı CHP ilçe başkanlığını ziyaret etti. CHP ilçe başkanı Mustafa Alıcı ve partilileri ziyaret eden Akıllı ve ekibi ilçe örgütünden adaylık sürecinde destek istedi. Parti binasında düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan Mustafa Alıcı; ‘Partimizin kongre süreci devam ediyor.
Ankara İl Başkanlığına aday adaylığını açıklamaya gelen parti meclisi üyemiz Avukat Ali Hikmet Akıllı bizlerle birlikte. Bunun yanı sıra Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlığı için seçim sürecimiz de devam ediyor. Gençlik Kolları Başkanlığına aday adaylığını açıklayacak olan Can Karaca’da adaylığını sizlere açıklayacak’ dedi. Adaylığını açıklayan Akıllı; ‘ Burada yeni bir seçim yapıldı. Güven tazeleyen başkan ve ekibine yürekten başarılar diliyorum. Hepimizin hedefi ortak. Uzun yıllar sonra yerel seçim başarısı yaşadık. Yerel seçim başarısının altında ciddi yerel örgütlerin çalışması ve emek var. Arkasında muazzam bir adalet yürüyüşü var. İttifaklarımız var. Genel Başkanımızın beyinlere kazıdığı kimseyi ötekileştirmeyen, toplumun her kesimini kucaklayan bir araya getirmeyi başaran bir politikayı hayata geçirdik’ dedi.
Yerelden genele iktidar yürüyüşü
Akıllı bu söylemin toplumun en ücra kesimine kadar yaymayı hedef edineceklerine vurgu yaparak; ‘Bu politika ile yerel seçim başarımızı genel seçimle taçlandırmak istiyoruz. Bu amaçla yola çıkıyoruz. İlçe örgütlerimizi ayağa kaldırarak, sözü dinlenir bir hale getirmek istiyoruz. Ankara İl örgütümüzü protokol bir örgüt olmaktan çıkartıp, sürekli sahada olan bir yapıya dönüştürmek istiyoruz. Siyaseti Yenimahalle ve Çankaya sınırları dışına çıkartmak istiyoruz. Bu örgüt gençlik ve kadınlarına sahip çıkan bir yapı yaratacağız’ dedi. En büyük sorunun çevre ilçeleri unuttuklarını söyleyen Akıllı; ‘ Biz çevre ilçelerimizi unutmuşuz. Burada en önemli sorun istihdam sorunu. Herkes kendini ötekileşmiş hissediyor. En yakınından en uzağına kadar her yerde seçmenle kucaklaşan ve örgütlerin sorunlarına eğilen bir yapı yaratacağız. Büyükşehir hizmetlerini bu alanlara mutlaka yoğunlukla taşıyacağız. Belediyeler ve ilçe örgütleri arasında bir köprü vazifesi görmek zorundayız. Bu anlayışla yola çıkıyoruz’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir