Elazığ depremine bir yardım eli de ilçemizden

Elazığ’ı vuran 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Edirne’den Kars’a Türk Milleti depremzedelerin yardımına koştu. Resmi olarak Şereflikoçhisar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyenin ortaklaşa düzenlediği yardım kampanyasında toplanan yardımlar, depremzedelerin yaralarını sarmak üzere bölgeye gönderildi.

Şereflikoçhisar İlçe Kaymakamlı ve Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği yardım kampanyası sonucunda, Elazığ deprem bölgesindeki mağdur olan ailelere 2 tır dolusu gıda ve ihtiyaç yardımı gönderildi. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 27 Ocak Pazartesi günü gönderilen yardımlara Belediye, Kaymakamlık, Sivil Toplum Kuruluşları ve özel işletmeler katkı sağladı.

Elazığ deprem bölgesine yapılan yardımlar rakamlarla şu şekilde gerçekleşti; Şereflikoçhisar Belediyesi 500 adet kuru gıda paketi, Ticaret Odası Başkanlığı 30 adet eldiven, 120 adet battaniye, 120 adet kazak ve kaban, 2 palet su, 500 Kg. Nohut, 500 Kg. Mercimek, 50 Kg. Fasulye, 10 Kg. Tuz, 195 adet çorap, 30 adet kaban, Esnaf Sanatkârlar Odası 120 adet battaniye, 16 adet bıt, 44 adet pantolon, 1 adet ısıtıcı, Kızılay Derneği 120 adet konserve, 100 adet erkek pantolon, 200 adet kışlık çorap, Ziraat Odası 13 adet battaniye, 3 koli çocuk bezi, Hisar Tohumculuk 1100 kg. Nohut, Koyuncu Tuz İşletmesi 142 adet battaniye, 100 adet gıda kolisi yardımlarında bulundular. Yapılan yardımların nakliyesini ise Savranoğlu Nakliyat sahibi Turgay Yıldız’ın hiçbir ücret almadan götüreceği belirti. Elazığ yardım bölgesine gidecek olan yardımların toplamda 18 adet ısıtıcı, 332 adet battaniye, 1150 Kg. kuru bakliyat, 118 bebek bezi, 38 ıslak bez, 26 çift kışlık bot, 649 adet gıda kolisi, 873 adet kıyafet, 120 adet konserve, 2 adet yastık ve 1 kilim yardımı olarak gerçekleşti. Cemre AVM önünde yardımların gönderilmesi için toplanan vatandaşlara açıklama yapan Belediye Başkanı Memiş Çelik; “ Depremde hakkın rahmetine kavuşan değerli hemşerilerimize Allahtan rahmet diliyorum. Türkiye’mizin başı sağ olsun tabi 1607 civarında son verilere göre yaralılarımız var onlara da acil şifalar diliyorum. Devletimiz 3 saat gibi kısa bir sürede deprem yerine ulaşmıştır. Gerekli her türlü ihtiyaçlarını devlet tarafından karşılanmıştır. Belki ihtiyaçları var mı? Diyeceksiniz ama şuan ihtiyaçları olmasa bile, bizde hemşerileri yâda memleketli duyarlılığı ile valilimizin başlatmış olduğu yardım kampanyası dolayısıyla bizde Şereflikoçhisar kaymakamlığı ve belediye başkanlığı olarak yaraları beraber sarmak niyetiyle bizde ilçemizde bir yardım kampanyası düzenledik. Kısa bir süre içerisinde Şereflikoçhisar’lı hemşerilerimiz yardım çağrılarımıza cevap vermiştir. 2 tır gibi bir yardımı hemşerilerimiz belediyeye ulaştırmıştır. Bu duyarlılıklarından dolayı hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir