Nakliyeciler: Düşük nakliye fiyatları altında eziliyoruz

Şereflikoçhisar Nakliyecileri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının “dijital takograf” uygulamasına tepkilerini grev ile gösterdi. S.S. Güven Tır Kooperatifinde toplanan nakliyeci esnafları kamuoyuna seslerini duyurmak için böyle bir yola başvurduklarını belirttiler.

Konuyla ilgili basın açıklamasında bulunan Şereflikoçhisar S.S.Güven Tır Kooperatifi Başkanı Halil Altundağ yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi; “Saygı değer meslektaşlarımız ve Saygıdeğer hemşerilerimiz; Şuanda çıkmazda bulunan ve ilçenin büyük potansiyelini oluşturulan nakliye sektörümüzün mağduriyetlerini gidermek adına, Sayın Kaymakamımız, Sayın belediye başkanımız, Sayın Emniyet Müdürümüz, Kamu kurum ve kuruşlarımız bu sektörde bulunan fabrika ve yükleme tesisleri işverenlerimiz, yoğun tehdit altındaki sektörümüz adına girmiş olduğumuz grev de yanımızda görmek istiyoruz.

Alt yapısı henüz tamamlanmamış yasaların, zaten ayakta durmakta zorlanan sektörümüze büyük darbe vurduğu aşikârdır. Nakliyeci evine ekmek götüremezken arabasının taksitini ödeyemezken, çocuğunu okutamazken bir de yeni eklenen yaptırımlar altına girmektedir. Bizler; * Dijital takograf * Veri toplama sistemi U-ETDS* SRC, Psikotetnik gibi evraklar * Pahalı sigorta ve kasko giderleri * Yüksek motorin fiyatları * Yükselen sanayi giderleri * Düşük Nakliye fiyatları altında eziliyoruz. Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir