Özlem ve Minnetle andık

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. Yıldönümünde saatler 09:05’i gösterdiği andan Şereflikoçhisar’da hayat çalan sirenler eşliğinde durdu.

Çelenk Sunumu

10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma törenleri ilçemizde ilk olarak hükümet konağı bahçesi Atatürk Anıtı önüne Kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve Belediye başkanlığı makamlarının Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşuna müteakiben okunan İstiklal marşının ardından Türk bayrakları yarıya indirildi.

Törene katılım yüksek oldu.

Nizamülmülk mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Şehit Sercan Bulak çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen anma törenlerine vatandaşların katılımları yüksek oldu. Konuşma, Şiir okunması, Oratoryo ve anaokulu öğrencilerinin hazırladığı gösteri büyük beğeni topladı. Günün anlam ve önemini taşıyan konuşmayı K.K.Tatbikat Merkezi komutanlığından P.Y. Sıddık Sezer Sezginer yaptı. Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi öğrencileri tarafından şiirin okunması daha sonrasında öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı oratoryo seslendirildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programında son olarak Şehit Orhan Durukan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ana Okulu tarafından hazırlanan minik öğrencilerinin gösterisi katılımcılar tarafından büyük bir beğeni gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir