Saygı, sevgi ve minnetle anacağız

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete intikalinin yıldönümü nedeniyle ilçemizde anma programları düzenlenecek.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sonsuzluğa uğurlandı 10 Kasım’da saatler 09.05 i gösterdiğinde tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de hayat 2 dakikalığına duracak.
Şereflikoçhisar Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk büstü karşısında gerçekleştirilecek olan anma etkinliklerinde Kaymakamlık Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı makamları tarafında çelenkler konulacak. saatler 09,05 gösterdiği anda belediye hoparlörlerinden 2 dakika boyunca saygı sirenleri çalacak. ilçemizde bulunan resmi araçlar trenlerin iç alacaklar tüm kamu kuruluşlarındaki Türk bayrakları yarıya kadar indirilecek.
Hükümet Konağı bahçesinde gerçekleştirilecek olan anma töreninin ardından etkinlik Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, şehit Sercan Bulak çok amaçlı salonunda yapılacak olan anma programları ile devam edecek.
öğrenciler tarafından şiirlerin konuşmaların yapılacağı program Oratoryo gösterisi ile devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün yıl dönümünde ilçemizde saygı sevgi ve minnet duygularıyla bir kez daha anılacak.
Her sene ilçemizde gerçekeleştirilen anma programlarında vatandaşlar Ata’mızı büyük bir özlemle bir kez daha andıklarını ifade ederek minnetlerni ifade ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir