Belediye meclisi oturumu yapıldı

Şereflikoçhisar Belediye Meclisi’ nin Kasım ayı olağan oturumu geçtiğimiz Cuma günü çarşı merkezinde bulunan Belediye toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Belediye meclis üyelerinin katılımlarıyla gerçeleştirilen meclis toplantısında önergeler dahil tüm gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi.
Belediye meclis toplantısında öne çıkan başlıklar ise şu şekilde;
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı’ nın 2020 mali yılına ait bütçesi 35 Milyon TL denk bütçe olarak mecliste kabul gördü, Belediye başkanlığı tarafından alınan harçlara 2020 yılı itibariyle %10 zam uygulanacak.
Kacarlı mahallesinde bulunan belediyeye ait eski tesisler yeniden tadilata girerek Kacarlı mahallesi turizme kazandırılacak, meclise sunulan çalışma komisyonlarının faaliyetleri oy birliği ile kabul edildi, Sanayi sitesindeki esnafların sıklıkla dile getirdikleri istinat duvarı Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılacak, tarihi niteliği bulunan ilçemizdeki belediye binası ve Sultan Aleaddin Camii usulüne uygun bir şekilde restore edilerek hizmete sunulacak.
Meclis toplantısında alınan tüm kararlar oy birliği ile kabul edilerek meclisten geçti.

Şereflikoçhisar belediye meclisi kasım ayı olağan toplantısı geçtiğimiz hafta cuma günü gerçekleştirildi. belediye Meclis üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen olağan oturumda tüm gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. yapılacak olan seminer nedeniyle öne çekilen belediye meclis toplantısında 9 Gündem maddesinin görüşmeleri yapıldı.
kasım ayı olağan meclis toplantısında görüşülen meclis gündemleri ve meclis toplantısında öne çıkan başlıklar şu şekilde oldu.
GÜNDEM MADDELERİ
1- 5393 SAYILI belediye kanunun 52. Maddesi gereğince 2020 mali yılı bütçesinin görüşülmesi hususu
2- 5393 sayılı belediye kanunun 18. Maddesinin (F) bendince 2020 mali yılında kanunlarda vergi, resim, harç ve katılma payı konusu yapılmayan ilgililerin isteğine bağlı hizmetler için uygulanacak ücret tarifesinin belirlenmesi hususu.
3- İlçenin sanayi mahallesi 1665 ada 1 nolu parsel alanında uygulama imar plan tadilatına ait komisyon raporunun görüşülmesi hususu.
4- Ankara kent giriş güvenlik kontrol alanı için imar plan tadilatı hususunun görüşülmesi
5- İlçenin Üzengilik mahallesi 110 ada 170 nolu parsel Devekovan mahallesi 194 ada 1 nolu parsel fadıllı mahallesi 124 ada 3 ve 4 nolu parsellerin 3194 sayılı imar kanunun 16. Maddesi ile 06.06.2018 tarihinde yayınlanan 30443 sayılı tebliğ gereğince satışının yapılması için belediye encümenine yetki verilmesi hususu
6- Tarım hayvancılık sanayi ve ticaret komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu raporun sunumu
7- Kadın Aile Gençlik ve Spor ile sosyal etkinlik komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu raporun sunumu
8- Kültür Turizm ve çevre komisyonuna sevki yapılan önerge hakkında komisyonun hazırlamış olduğu raporun sunumu.
Hirfanlı Barajına Sosyal ve turistik tesis yapılacak.
Hirfanlı barajı kenarın da bulunan. Mülkiyeti Kacarlı belediyesine ait olan Kacarlı sosyal tesisinin Büyükşehir yasası ile ilçemiz belediyesine geçen Kacarlı tesisleri için turistik proje geliştirilerek ve bu proje Ankara kalkınma ajansına sunularak hibe desteği alınacak. Mevcut tesis yeniden hizmete sunularak hem sosyal hem de turistik bir tesis olarak hizmete açılacak denildi.
Sanayi Sitesi esnafına müjde
Her yıl sel ve su baskınları ile sorunlar yaşayan maddi ve manevi zararlara uğrayan sanayi esnafına müjde verildi. İlçenin E-90 karayolu üzerinde bulunan sanayi sitesi sel ve su baskınları, hırsızlıkları önlemek için duvar örülecek. Bu örülecek duvar sanayi esnafının kış aylarında yaşamış olduğu sorunları bir nebzede olsa gidereceği dile getirildi. Belediye meclisinde alınan karar neticesinde yapılacak olan bu duvar yılsonuna kadar yetişeceği söylendi.
İlçe belediye binası restore edilecekMevcut belediye binası restorasyonu için ilgili kurumlardan hibe alınarak. Aslına uygun olarak restorasyon yapılacak yine ilçemizde Selçuklu devletinden kalma 13. Yüzyılda yapılan Sultan Alâeddin Camii kamulaştırılarak külliye yapılması konusunda meclise önerge verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir