Ülke genelinde ağaç dikme programı yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Geçtiğimiz günlerde başlatılan geleceğim nefes ol kampanyası Pazartesi günü Mehmet Aktaş aile piknik alanı yanında Hayata geçirilecek.
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı ve orman işletme şefliği koordinesinde gerçekleştirilecek olan ağaç dikme programına tüm vatandaşlar davet edildi.
81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan ağaç dikme programında 11 milyon ağacın toprakla buluşturuldu olması hedefleniyor. şereflikoçhisarlı vatandaşlar gerçekleştirilecek olan etkinlikten dolayı duydukları memnuniyetleri dile getirerek “ Tuz Gölü’nün hemen kıyısında bulunan ilçemizde kurak bir görüntü hakim yapılacak olan ağaçlandırma çalışmalarıyla ilçemiz daha yeşil ve daha güzel bir görünüme kavuşturulacak programda emeği geçenlere teşekkür ederiz “ Dediler.
Pazartesi günü saat 11.11 de gerçekleştirilecek olan ağaç dikim programı aile piknik alanının yan tarafında bulunan yerde gerçekleştirilecek.
Yapılan açıklamada “Öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine kısaca 7 den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden katılacak vatandaşlarımızın katkılarıyla 11 Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilimizde aynı anda 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde ülke genelinde 11 milyon adet fidanı toprakla buluşturacağız. Yapılacak ağaçlandırma etkinliği ile bir taraftan 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerinin toprakla buluşması hedeflenirken, diğer taraftan da son yıllarda ülke genelinde yürüttüğümüz ağaçlandırma çalışmalarını Dünya’ya duyurmak, dikkatleri Ülkemizin bu konuda yürüttüğü başarılı çalışmalara çekmek hedeflenmektedir.” Denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir