Koyuncu kapasite artırımına gidiyor

İlçemizde faaliyet gösteren Tuzla ların özelleştirilmesinin ardından tut sektöründe yaşanan çalkantılı günler nedeniyle nakliye sektöründe birçok sıkıntılar yaşanmıştı. ilçemizde faaliyetlerine devam eden Koyuncu işletmesi kapasite artırımına girmeye hazırlanıyor. çevresel etki değerlendirme toplantısının gerçekleştirildiği programda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri vatandaşları firma yetkililerini dinledi.
Koyuncu tuz işletmesinin kapasite artırımının gerçekleşmesine Ne hakkında personel sayısının da artırılacağı yetkililer tarafından ifade edildi.
Koyuncu Tuz A.Ş.’den Çed Raporuna göre kapasite artımı ile ilgili toplantı. Toplantıda İyi Parti, CHP çevre şehircilik bakanlığı ve il müdürlüğü temsilcileri katıldı. Çet Raporuna istinaden koyuncu Tuz işletmesi adına Küre Maden Mühendislik Çevre Danışmanlık adına Serhat Akat bilgi verdi. Konuşmasında Tuz üretimi artışı ve yeni fabrikaların yapılacağı fabrikadan çıkacak tozun emisyon sistemi ile temizleneceği vardiya 3’e çıkacak. Toplamda ise 5 havuz yapılacak. Gürültü ve çevre kirliliğide en az seviyede tutulacak dedi. Toplantıda söz alan Ercan Alıcıoğlu ise 700 yada 800 bin ton olan işletmenin kapasitesini 1,5 milyon ton üzerine çıkartmak tabiki doğal haklarıdır. Talep ederler, ancak bu isteklerinin iptali içinde gölün ekolojik dengesinin bozulacağı ende bit, bitki sorunu göçmen kuşlar sorunu ve daha fazlası bununla birlikte suyun kiyafe etmeyeceği bu nedenle gölün dengesinin bozulacağı bir gerçektir. Kapasite 2 kat artacak ama çalışan sayısı da 40 kişi artacak. 700 yada 800 bin olan kapasiteyi 1,5 milyon tonun üzerine çıkacaklar. Buradaki sorun ve talep şudur. İlçemiz, memleketimizin sorunu hepimizin sorunu bu ilçenin hak ve menfaatlerini savunmalıyız dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir