Yörex fuarında yer aldık

Şereflikoçhisar Ticaret Odası Başkanı mali müşavir Levent Koçak düzenlediği basın toplantısında yörex yöresel ürünler fuarında ilçemizin stand açtığını şereflikoçhisar’ın tanıtım ve reklamının yapıldığı Uluslararası nitelikteki fuarda sağlanan izlenimleri basın mensuplarına anlattı.
Şereflikoçhisar’da yetiştirilen ürünlerinin tuz ve tuz ürünlerinin fuarda vatandaşların tanıdığımıza yaptığı ziyaretlerden dolayı memnuniyetlerini ifade eden Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak Antalya’da kendilerini yalnız bırakmayan Şereflikoçhisarlı hemşerilerine teşekkür etti
İlçemiz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Koçak sözlerine Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü kutlayarak başladı. Şereflikoçhisar Ticaret Odası olarak, geçen gün Antalya’da 10. Düzenlenen, Yörex Yöresel Ürünler Fuarına katıldılar. 2. Kez katıldıkları fuara Şereflikoçhisar Ticaret Odası olarak stant açtılar. 10. Yörex Yöresel Ürünler Fuarında açılan stantta ilçemize ait ürünler tanıtıldı. Başta tuz olmak üzere tarım ürünlerimiz olan nohut, mercimek, çörek otu oradaki halka ve katılımcılara sunuldu. Stantı diğer Ticaret Odası Başkanları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.RıfatHisarcıklıoğlu ziyaret etti. Kendisine bilgiler verildi. İlçemiz Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak stantı açmalarındaki hedefin; hem iç pazarda, hem de dünya pazarında üretim yapacak firmaları ilçemize kazandırmak ve bir dahaki fuara o ürünlerle ilçemizi tanıtmak olduğunu söyledi.
Levent Koçak, bu basın toplantısını yapmalarının bir diğer hususun unda Ticaret Odasının yeniden düzenlemesi için yaptıkları tadilat hakkında yanlış bilgiler olduğunu ifade etti. Bununla ilgili olarakta şunları söyledi;” Bilindiği üzere odamızın kendi binamıza ait yerimiz vardı. İlçemize daha iyi hizmet sunmak için üyelerimize daha kaliteli daha uygun ve çalışılabilir bir hizmet sunmak için bir tadilata girdik. Bu tadilatla ilgili kamuoyuna yanlış bilgilerin olduğunu duyduğum için bunuda açıklama gereği duyuyorum. Bu tadilatın inşaat tadilatı olduğu için özellikle inşaat sektöründe faaliyet gösteren kendi üyelerimizin tamamını aşağı yukarı 34 kişiye üyemize, şahıs ve tüzel kişiye sahip şirketlere bizzat telefonla arayarak odamızın tadilatının olduğunu ve şartnamelerin hazır olduğunu, gelip şartnameyi alıp bir teklif vermelerini kendilerinden istedik. Şeffaf olması açısından bunu yaptık. Kendileri bu 34 kişiden tamamı gelip şartnameleri aldılar. 34 kişiden 12 kişi inceleme yaparak 5 kişide teklif sundu. Bu 5 kişilik teklif veren firmaların içerisinden en uygun fiyatı veren Ahrazoğlu Ticaret oldu. Aşağı yukarı inşaat maliyetimizin tamamı 194 bin 900 TL.’dir. Yani kamuoyunda birkaç trilyonluk falan diye laflar geçiyormuş öyle durum söz konusu değil. Odanın inşaat masrafının tamamını kendi çabalarımızla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.RıfatHisarcıklıoğlu ile görüşmelerimle odamıza hibe olarak kazandırdık. Bu konuda kamuoyuna bilgilendirme gereği duyduk. ”dedi.
Akdeniz bölgesinde yaşayan hemşerihlerimiz Şereflikoçhisar’ ın adının ilçe dışında lanse edilmesinden dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ederek Ticaret Odası Başkanlığı yönetimine teşekkürlerini ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir