CHP Atatürk büstüne çelenk koydu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi Şereflikoçhisar İlçe Başkanlığı tarafından vatandaşlara ve esnaflara Türk bayrağı hediye edildi.
Cumhuriyet Halk Partisi Şereflikoçhisar ilçe başkanı Mustafa alıcı Parti Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda Partili 29 Ekim sabahında Tuz Gölü Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne Çelenk koydular. Başta ürkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Ebediyete intikal eden şehitlerimizin anısına yapılan saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile devam eden programda Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Mustafa alıcı Atatürk büstüne Çelenk koydu Çelenk koyma merasiminin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin Emektar üyelerine üzerinde Atatürk resminin bulunduğu Türk bayrakları hediye edildi.
Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Mustafa alıcı burada yaptığı konuşmasında Herkesin bildiği gibi ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bütün imkansızlıklara rağmen Büyük inanç ve kararlılıkla Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte Eşine en az rastlanan bir zaferle sonuçlandırmıştır. Bu zafer Cumhuriyet rejimi ile taçlandırılmıştır. Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet iradesi Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese fert olma hakkı vermiştir. Sakarya’da İnönü tepelerinde büyük taaruzda Verdiğimiz kararlılıkla Cumhuriyeti Sonsuza dek yaşatma mücadelesiyle aynıdır” dedi. ▐Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir