O fidan artık 96 yıllık çınar oldu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ilçemizde Tuzgölü Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen programlarla Coşku içerisinde gerçekleştirildi. ilçe Protokolü öğretmen öğrenci ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleştirildi Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Coşku içerisinde icra edildi.
kutlamalar Kaymakam Garnizon komutanı Belediye Başkanı tarafından vatandaşların bayramların kutlanması ile başladı. şereflikoçhisarlı vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşma Kaymakam Sedat Yıldırım tarafından yapıldı. kaymakam Sedat Yıldırım yaptığı konuşmasında Türkiye’nin artık bölgesel değil küresel bir güç haline geldiğini ifade ederek duyduğu gururu ve memnuniyeti dile getirdi.
Günün anlam ve önemi nedir Kaymakam Sedat Yıldırım yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmasında Cumhuriyet Bayramı’nın 96 yıl dönemini kutlamaktan dolayı duydu gururu ifade ederek “ Bundan bir asır önce büyük Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı büyük İmparatorluğun Adeta küllerinden yaktığı Meşalesi sonucunda 29 Ekim 1923’te bundan 96 yıl önce Türk milletini muasır medeniyetler Seviyesine çıkaracak en önemli adım En önemli Devrim olan cumhuriyet ilan edilmiştir.
Bu millet bir ve beraber yaşamıştır üzerinde ne oyun oynanır sorunu yansın fikrimiz ne olursa olsun vatan ve bayrak ortak paydası altında her daim bir araya gelebilen asil bir milletiz. 96 yaşındaki Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün gölgede birilerinin kurduğu oyunda figüran değildir, Türkiye Cumhuriyeti bugün bölgesinde oyunu kurabilen Güç ve kudret erişmiş bir devlettir artık. Bugün Yerli ve milli silahlarını kullanan ordusuyla hükümeti ile iktidarıyla tüm kurumlarıyla bu bölgede bu coğrafyada Bölgesel bir güç olmaktan çıkmış küresel güç haline gelmiştir Cumhuriyeti Devleti özellikle 15 Temmuzdan bugüne kadar geçen 3 4 yıllık süreyi bugün burada bundan herkes yakından izledi yürütülen Fırat kalkanı Zeytindalı Harekatı ve Barış Harekatı’nda Muzaffer olmuş bir ordusuyla ona destek vermiştim siyasi partileriyle ve en son birkaç gün önce de masada kazanılan o masaya konulan diplomatik kararlar sonucunda tüm dünyaya Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin küresel bir güç olduğunu kabul etmiş tescil etmiştir, Ne mutlu bize ne mutlu Cumhuriyete” Konuşmasını tamamladı.
Tuzgölü Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen kutlama programlarında öğrenciler ve öğretmenler tarafından hazırlanan şiir konuşma halk oyunları gösterileri ile birlikte kutlama törenleri Zirve yaptı. gerçekleştirilen programlar ilçemizde bulunan okullarımızın ve geçmişini yapmaları ile son bulduğu.
Şereflikoçhisarlı vatandaşlar gerçekleştirilen kutlama programından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşamaktan duydukları mutluluğu ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir