Barış Pınarına tam destek verildi

Şereflikoçhisar belediye meclisi olağanüstü oturumda bir araya geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’de gerçekleştirilen Barış Pınar’a harekâtına tam destek vermek için bir araya gelen belediye meclis üyeleri aldıkları kararla her zaman ordumuzun ve devletimizin yanında olduklarını bir kez daha ifade ettiler.
olağanüstü belediye meclis toplantısında konuşan Belediye Başkanı Memiş Çelik “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.
Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımızı içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.
Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır.
Öncelikle bilinmelidir ki bu harekat Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bu terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekatı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.
Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı da bölgesinde yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.
Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat , bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmelidir.
Bu çerçevede Şereflikoçhisar Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekatında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Herakatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.” Dedi.
Gerçekleştirilen olağanüstü meclis toplantısında Parti grupları adına konuşmalar gerçekleştirildi.
AK Parti grubu adına konuşan Cafer Tayyar Altuğ konuşmasında “Bu gün anlamlı ve özel bir gündemle toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle Barış pınarı harekatında şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet ailelerine sabır dilerim mekanları cennet olsun. Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun ayrıca yaralanan kardeşlerimde acil şifalar dilerim.
Bir zamanlar atalarımızın haclı ordusuna verdiği mücadelenin veya kurtuluş savaşında destan yazan milletimizin ve ordumuzun mücadelesinin bir benzerini bugün yaşıyoruz her türlü saldırı sağnak sağnak yağarken üstümüze kahraman ordumuz ve devletimiz ve milletimiz tıpkı ataları Ertuğrul gazi gibi Sultan Fatih gibi Yavuz gibi Abdulhamit han gibi ve gazi Mustafa kemal gibi destan yazarak cevap vermektedirler.
ABD’nin, Avrupa Birliği ülkelerinin ekonomik yaptırım tehditlerine mazisi şan ve şerefle dolu olan, cephede 1 dilim ekmeği 3’e bölen aziz Türk Milleti’nin gülüp geçtiğini kendi göbeğimizi her daim kendimizin kestiğini bir kez daha sizlerin huzurunda ifade etmek istiyorum.
Gün birlik beraberlik günüdür gün düşmana karşı topluca savaşma günüdür, gün destan yazma günüdür. Allah ordumuzu, Mehmetlerimizi korusun onlara gerçek bir zafer nasip etsin. Bu vesile ile amacı güney sınırımızda bulunan pkk pyd ypg deaş terör unsurlarını yok etmek ve ülkemiz sınırlarının güvenceye alınması olan, barış pınarı harekatını sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir