Bakanlıktan hibe araç geldi

Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı tarafından ilçemizde hizmet etmek için kullanılan araç envanterine yenisi eklendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilçe belediyesine hibe edilen araç ilçemizde park ve bahçelerde kullanılacak.
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı basın danışmanlığından yapılan yazılı açıklamada şunlar ifade edildi; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belediyemize hibe edilen sıfır arazöz, Şereflikoçhisar Belediyesinin filosuna güç katacak. Üzerindeki donanımlarıyla bir çok ihtiyaca cevap verebilecek nitelikteki araç park ve bahçelerde, yol temizliği, ve acil durumlarda üzerindeki itfaiye tertibatı ile yangınlara da müdahalede bulunabilecek.13 ton su kapasitesini barındıran arazöz aynı zamanda vakumla özelliği ile pratik bir şekilde dolum yapabilme donanımına sahip.
Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik yapılan arazöz hibesinden dolayı teşekkürlerini ifade ederek; “Şereflikoçhisar Belediyesi olarak araç parkımıza yeni bir araç eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Park ve bahçelerde, yol temizliğinde ihtiyacımız olan arazözü Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza hibe edilmesi noktasında müracaatımız oldu. Sayın Bakanımız bize aracımızı Devlet Malzeme Ofisi’nden alarak ilçemize hibe etmiştir.” Dedi.
Arazözün belediyemize hibe edilmesinden dolayı teşekkürlerini ifade eden Çelik; “Arazözün hibesinde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, AK Parti Ankara İl Başkanımız Sayın Hakan Han Özcan’a, AK Part Grup Başkan vekilimiz Sayın Mümin Altunışık’a hibeden dolayı çok teşekkür ediyorum’’ dedi.
Arazözün yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yol süpürme aracı ile 250 adet çöp konteynerinin hibe edildiği ifade eden Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik hibelerin ilçemize ve ilçe halkına hayırlı olmasını temenni etti.” denildi.
Şereflikoçhisarlı vatandaşlar ise yapılan yardım ve desteklerden dolayı teşekkürlerini ifade ederek Şereflikoçhisar’ ın daha güzel günleri olacağına inançlarının tam olduğunu ifade ettiler. ▐Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir