Belediye taşınmazları ihaleyle satıldı

Şereflikoçhisar belediyesinin ilçe merkezi dışındaki taşra mahallelerinde bulunan taşınmazlar açık teklif usulü ile ihale edildi. İlçemizdeki 20 mahallede bulunan taşınmazların satışlarının bir kısmı tamamlandı.
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı Basın Danışmanlığı yaptığı yazılı açıklamasında ihalelerle ilgili şunları dile getirdi; “Mülkiyeti Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı’na ait olan, 20 mahallemizdeki taşınmazların satışları açık teklif usulü ile gerçekleştirildi.
Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik Başkanlığı’nda gerçekleştirilen taşınmazların satışları “Açık teklif usulü” ile gerçekleştirildi. Belediye encümen üyelerinin katılımlarıyla Salı günü başlayan toplam 4 oturumda gerçekleştirilen ihaleler Çarşamba günü tamamlanacak.
Belediye Başkanımız Sayın Memiş Çelik gerçekleştirilen ihale ile ilgili olarak “Mülkiyeti Belediyemize ait olan, ilçemizin muhtelif yerlerindeki taşınmazlar 2886 Sayılı İhale Kanunun 45. Maddesi gereğince açık teklif usulü ile ihalesi yapılıyor, arsa vasıflı tüm taşınmazların satışı konusunda belediyemiz tarafından duyurular yapılarak isteklilere ulaşıldı. İhale sonuçlarının hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum, ihaleye çıkan fakat isteklisi olmayan noktalarda 15 gün sonra yeniden ihale yapılacak” dedi.
Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen ihale oturumları şu şekilde oldu;
08.10.2019 Salı günü saat 10:00’da Deliler mahallesindeki taşınmazlar
08.10.2019 Salı günü saat 14:00’te; Seymenli, Sadıklı, Musular, Gülhüyük, Akin, Çavuş, Karandere, Aliuşağı, Haydarlı, Küçükdamlacık, Fadıllı, Kacarlı, Aktaş ve Devekovan mahallelerindeki taşınmazlar
09.10.2019 Çarşamba günü saat 10:00’da Büyük Damlacık, Akarca ve Odunboğazı mahallelerindeki taşınmazlar
09.10.2019 Çarşamba günü saat 14:00’de Şanlıkışla ve Yusufkuyusu mahallelerindeki taşınmazların ihale satışları gerçekleştirildi.” denildi. ▐Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir