Başhekim Özcan basınla bir araya geldi

Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Murat Özcan basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında Özcan Şereflikoçhisar Devlet Hastanesinde yürütülen sağlık çalışmaları ve doktor atamaları konusunda açıklamalarda bulundu.
Başhekim Özcan düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamasında şunları ifade etti; “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren hastanemizin en öncelikli sorunlarından olan uzman hekim ve diş hekimi sayısındaki yetersizlik konusunda gerekli adımlar atılmış, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından atamaların gerçekleştirilmesiyle 6 ay gibi kısa bir sürede hastane kadromuz güçlendirilmiştir. Şu anda üroloji, kulak burun burun boğaz, genel cerrahi, ortopedi, kadın hastalıkları ve doğum, anesteziyoloji ve reanimasyon gibi cerrahi branşlarda, dahiliye, çocuk sağlığı ve hastalıkları (2 uzman hekim), nöroloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, kardiyoloji gibi dahili branşlarda kadrolu/sabit hekimlerimizle hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Göz hastalıkları, radyoloji ve psikiyatri bölümlerinde ise geçici görevli hekimlerimizle sağlık hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Bu branşlarda da kadrolu hekim ataması yapılması için tüm resmi taleplerimizi yapmış bulunmaktayız. Diş hekimliğinde ise 1 kadrolu hekim ile hizmet vermekteyken mevcut durumda 3 diş hekimi ile daha fazla sayıda vatandaşımıza daha üst seviyede sağlık hizmeti sunmaktayız. Acil serviste görevli hekim sayımızı artırmak için ise gerekli girişimler yapılmış olup T.C. Sağlık Bakanlığı’mız tarafından Devlet Hizmet Yükümlülüğü (mecburi hizmet) kapsamında 14 pratisyen hekim ataması yapılmış ve 10 hekimimiz görevine başlamıştır.
Hastanemizde tomografi, MR (EMAR), ultrasonografi, röntgen, mamografi, kemik mineral dansitometri, periapikal dijital diş röntgeni gibi görüntüleme hizmetleri vatandaşlarımızın hizmetindedir.
Laboratuar hizmetlerimizin büyük bir kısmı hastanemiz bünyesinde verilmekte olup bazı ileri tetkikler ise Ankara merkez ile entegre şekilde çalışılmaktadır.
Evde sağlık hizmetleri birimimiz özveri ile çalışmakta ve ihtiyacı olan hastalarımıza resmi başvuru doğrultusunda uzman hekim ve deneyimli bir sağlık personeli ekibi ile evlerinde hizmet vermektedir. Bu ziyaretlere belirli aralıklarla hastane başhekimi olarak şahsım ve sağlık bakım hizmetleri müdürüm bizzat katılmakta hastalarımızın durumları ve tedavi süreçleri hakkında bilgiler almaktayız.
Özellikli birimlerimizden bir diğeri olan diyaliz birimimizde son dönemde kapasitemizi daha da artırarak maksimum kapasitede hizmet sunmaktayız. Palyatif bakım merkezimizde ise tedavi hizmetleri ile birlikte temel amacımız yaşam kalitesi ve konforun artırılmasıdır.
Hastanemizde yapılmakta olan ameliyatlar konusunda bilgilendirme yapmak gerekirse üroloji bölümünde kapalı sistem taş ve prostat ameliyatları, sünnet, bazı tümör ameliyatları, varikosel, inmemiş testis ameliyatları; ortopedide diz ve kalça protezi,omuz kas-tendon yırtığı ameliyatları, sinir sıkışması gevşetme ameliyatları, kırık ameliyatları, hallux valgus (ayak başparmak eğriliği düzeltme ameliyatları), ön çapraz bağ onarımı, diz artroskopisi (kapalı menisküs ameliyatı); kulak burun boğaz bölümünde septoplasti (burun çeperi eğriliği ameliyatları), rinoplasti ve otoplasti (burun ve kulak estetiği) işlemleri,burun eti ameliyatları; kadın hastalıkları ve doğum bölümünde normal doğum, sezaryen doğum,myom ameliyatları, rahim alınması, kist ameliyatları, küretaj ile biyopsi alınması, tüp ligasyonu; genel cerrahi bölümümüzde umbilikal ve inguinal herni ameliyatları (göbek ve kasık fıtığı ameliyatları), apandisit, hemoroid ameliyatlar, pilonidal sinüs(kıl dönmesi)ve karın bölgesi ameliyatları gibi birçok işlem gerçekleştirilmektedir. Diş hekimliği birimimizde ise diş çekimi, dolgu, kanal tedavisi, protez, diş temizliği gibi birçok hizmet verilmektedir.
Hal böyle iken üzülerek belirtmek isterim ki zaman zaman sosyal medya üzerinden sağlık çalışanlarımıza hakaret boyutuna varan eleştiriler yapılmakta zaman zaman ise sözel ya da fiziksel şiddet olaylarına rastlanılmaktadır. Bu kişiler ile ilgili gerekli hukuki süreçler başlatılmaktadır.
Öte yandan ziyaretlerimiz esnasında birçok hastamızın Ankara merkez veya Aksaray’a gitmek zorunda kalmadıklarını, artık Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi’ni tercih ettiklerini ifade etmeleri ve memnuniyetlerini dile getirmeleri bizleri son derece mutlu ediyor çalışma azmimizi fazlasıyla artırıyor. Bu nedenle hemşerilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
Başta yakın çalışma arkadaşlarım, hastanemiz Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Sn. Asena Yılmaz’a, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Sn. Abdurrahman Yalçın’a, Başhekim Yardımcısı Sn. Op. Dr. Zakir Ahıskalı’ya ve İdari ve Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Sn. Serdar Kargın’a olmak üzere gece gündüz demeden büyük bir özveri ile çalışan tüm hastane personelimize teşekkür ediyorum. Hastanemizin daha üst seviyede sağlık hizmeti sunmasında katkıları olan T.C. Sağlık Bakanlığı, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ve ilçe yöneticilerimize saygı ve teşekkürlerimi ifade ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir