Büyükşehir OSB’de alt yapı çalışmasında

Şereflikoçhisar’ a kazandırılması için büyük uğraşlar verilen neredeyse 30 yıllık hayalimiz olan Organize Sanayi Bölgesinde çalışmalar başladı.
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Alıcı, İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen alt yapı çalışmalarını sahada inceledi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ekipleri beklenen Organize Sanayi Bölgesi alt yapı çalışmalarına Pazartesi günü itibariyle başladılar. Başlatılan çalışmalarda hem ASKİ hem de Fen İşleri ekipleri koordineli olarak sahada çalışmalarını sürdürecekler.
Organize Sanayi Bölgesinin alt yapı çalışmalarının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yürütülmesiyle birlikte iş ve işlemlerin daha hızlı ilerleyeceğini ifade eden Şereflikoçhisarlı vatandaşlar bu yaz döneminde alt yapı çalışmalarının tamamlanmasını ve bir an evvel yatırımcıların ilçemizde tesislerini kurmalarını ümit ediyorlar.
Şereflikoçhisar’ın geleceğine doğrudan etki edecek olan Organize Sanayi Bölgesinde bir çok girişimci arsa talebinde bulunmuşlardı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan alt yapı çalışmalarının girişimcilerin ödeyecekleri arsa parasına doğrudan etki ediyor. Yatırımcının cebine yansımayacak olan çalışmalarla Şereflikoçhisar OSB’sinin diğer OSB’ler arasında cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor.
Şereflikoçhisarlı vatandaşlar Organize Sanayi Bölgesinin ilçe için siyaset üstü bir durum olduğunu dile getirerek ilçenin sanayileşme ve kentleşme hamlelerinin doğrudan organize sanayi bölgesi ile bağlantılı olacağını savundular.
Organize sanayi bölgesi için bir çok girişimci arsa ön talep başvurularını gerçekleştirmiş ve alt yapı çalışmalarının tamamlanarak tesis kurma aşamasına gelinmesini beklediklerini ifade etmişlerdi. ▐Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir