Yağmur duaları yapılıyor

Şereflikoçhisarlı çiftçiler ber ektli bir sezon geçirebilmek için mahsullerinin ihtiyacı olan suyun karşılanabilmesi için yağmur dualarına çıkıyorlar.
İlçemize bağlı taşra ve merkez mahallelerde gerçekleştirilen yapmur duası organizasyonlarına çok sayıda vatandaş katılım sağlıyorlar.
Hem Şereflikoçhisar’ ın hem de Evren ilçesine bağlı taşra mahallelerde yağmur duası organizasyonları gerçekleştiriliyor. Duaların edildiği, namazların kılındığı ve ikramların yapıldığı yağmur duası organizasyonlarında Nisan ayı içerisinde tarım arazilerinin suya kavuşabilmesi için dualar ediliyor.
İlçe merkezinde bulunan mahallelerimizde gerçekleştirilen yağmur duası etkinlikleriyle alakalı olarak konuşan çiftçilerimiz “Büyük emek ve zahmetler vererek rızkımızı aradığımız topraktan alacağımız ürünlerle ailemize, ilçemize ve ülke ekonomimize katkı sağlıyoruz. Tohumlarımızı ekip gerekli işlemleri yaptıktan sonra Nisan ayı içerisinde mahsullerimizin ihtiyacı olan suyun karşılanabilmesi için ellerimizi Mevla’ya açarak dua ediyoruz. Nisan ayında alınacak yağışlar ekinlerin bir nevi geleceğine yön veriyor. İnşallah bu ay içerisinde yeterli yağışı alarak kurak bir sezon geçirmeden bol ürünler almak bizlere nasip olacak” dediler. ▐Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir