Belediye meclisi toplandı

2019 Mart Mahalli idareler seçimlerinin ardından Şereflikoçhisar Belediye meclisi de şekillendi. AK Parti 12, İyi Parti 2 ve CHP 1 Belediye meclis üyesi ile birlikte 5 yıl boyunca meclisteki oturumlarını gerçekleştirecek.
Belediye meclisinin değişmesiyle birlikte katip üyeleri, encümen üyeleri ve komisyon üyeleri oluşturuldu.
5 yıl süre ile görev yapacak olan yeni belediye meclisinde görev dağılımı şu şekilde gerçekleştirildi.
Belediye meclisinde 2 yıl süre ile görev yapacak katipler AK Parti’den Servet Cihan Tüzün ve Halil Albay asil üye olarak seçilirken yedek olarak AK Parti’den Hacı Özçelik ve Dünyamin Kılıçaslan olarak seçildi.
Kapalı zarf açık tasnif ile meclis birinci ve ikinci başkanlarının seçimlerinin yapıldığı gündem maddesinde birinci başkan olarak AK Parti’den Murat Atasoy ikinci başkan olarak Harun Atuğ seçildi.
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığında 1 yıl süre ile görev yapacak 2 encümen üyesi seçimlerinin de gerçekleştiği meclis olağan oturumunda AK Parti’den Ercan Altuntaş ve Aysun Pekmezci encümen üyeleri olarak seçildiler.
Komisyonlarda yer alacak isimler ise şu şekilde belirlendi;
Plan ve Bütçe Komisyonu; Harun Atuğ, Yücel Aksoy, Dünyamin Kılıçaslan, Eyyüp Altundağ, Servet Cihan Tüzün
İmar Komisyonu; Hacı Özçelik, Ercan Altuntaş, Aysun Pekmezci, Halil Albay ve Halil Kılıç olarak belirlendi. Yapılan seçimlerin ardından komisyon üyeleri oy birliği ile kabul edilerek mecliste kabul gördü.
Gerçekleştirilen belediye meclis toplantısında 2018 yılına ait Şereflikoçhisar Belediyesi’nin faaliyet raporunun sunumu gerçekleştirilecek meclis oylamasına girdi oy birliği ile meclisten geçen faaliyet raporu nun ardından yeni yönetimin ilk belediye meclis toplantısı tamamlanmış oldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir