Mehmet Özhaseki ilçemizde Vatandaşlara hitap etti

Cumhur ittifakı AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhakseki ilçemizde seçim koordinasyon merkezi açılışını gerçekleştirdi. İsmet Paşa caddesi üzerinde gerçekleştirilen programa çok sayıda Şereflikoçhisarlı vatandaş katılım sağlayarak Özhaseki’nin projelerini dinledi.
AK Parti Ankara Milletvekilleri Asıman Erdoğan, Fatih Şahin, AK Parti Ankara İl Başkanlığı yöneticileri, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ayhan Çetin, parti yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katılımlarıyla gerçekleştirilen programda Özhaseki vaatlerini dile getirdi.
Seçim Koordinasyon Merkezi açılış programında konuşan AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan Cumhur ittifakı ile birlikte yerel seçimlerde hem Şereflikoçhisar’da hem de Ankara’ da seçimleri kazanacaklarını ifade ederek “15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında temeli atılan, yeni kapı ruhuyla vücud bulan, şer odaklarına tokat gibi gelen Cumhur İttifakına verdiğiniz desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.
Belediye Başkanı Ferda Polat yaptığı konuşmasında 5 yıllık görev süresi boyunca yapılan hizmetler hakkında konuşmada bulunarak ilçede tasarrufa girdiklerini ve önceki dönem Audi marka makam aracını garaja park ederek daha uygun yakıtlı bir makam aracı kullanmaya başladıklarını dile getirdi.
Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan adayı Memiş Çelik yaptığı konuşmasında Cumhur ittifakının ilçemizde ve ilimizde zafere ulaşacağını ifade ederek 15 Temmuz sürecine değindi.
Şereflikoçhisar için hayata geçirmek istediği projelerini zaman darlığı nedeniyle kitapçıklar halinde vatandaşlara vereceklerini ifade eden Çelik “Bizler paydaşlarımızın mutlu, huzurlu, kaliteli yaşam sürebilmeleri için halkımızdan güç alarak alt yapısını tamamlamış, ekonomik seviyesini üst seviyede tamamlamış, kültürlü, çevreye duyarlı, yeşil alanlarıyla güzel, sosyal bir Belediye olmak hedefimizdir.
1 Nisan itibariyle ilçede en büyük eksiklik olan birlik ve beraberliği temin etmek. Biz bugüne kadar ne çektiksek; Birbirimizi zıt olmaktan, birlik ve beraberliği tesis edememekten zarar gördük. Bu birlik ve beraberliği tesis edersek Şereflikoçhisar’da her türlü imkan mevcuttur. Biz bir ve beraber olacağız. Bunun içinde; İlçemizde kent konseyi oluşturarak, ortak mutakabatı sağlayarak memlekete hizmet etmektir amacımız” dedi.
AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin yaptığı konuşmasında Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı adayı Mehmet Özhaseki’nin Türkiye’ de belediyecilik denilince akla gelen isim olduğunu ifade ederek “Ömrünü Belediyeciliğe adamış, ömrünü milletine hizmete adamış bir isim, bir dünya markası, Özhaseki Belediyeciliği diye kavramı tüm dünyaya kanıtlamış bir isim. Belediyecilik denince Türkiye’de ilk akla gelen isim Recep Tayyip Erdoğan, ikinci isimde Mehmet Özhaseki’dir. Ne mutlu bizeki Mehmet Özhaseki Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayıdır. Ve 31 Mart gecesinde sizlerin destekleriyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olacaktır. Koçhisar’ımızın, Ankara’mızın önümüzdeki yıllarına damgasını vuracaktır.” dedi.
Cumhur İttifakı AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, rakibi Mansur Yavaş’ın, ‘Haseki’ye sorun bakalım HDP’nin oyunu istiyor mu istemiyor mu?’ dediğini öne sürerek şöyle konuştu:
“Güya zor bir soru soruyorlar bana. Çok net söylüyorum; Eli kanlı katillerin, o lanet örgütün hiçbir şeyini istemiyoruz. Haram oyları da istemiyoruz. Lanet olsun onlara. Onların oylarına bizim evlatlarımızın kanı bulaştı. O lanet örgütün hiçbir şeyini istemiyoruz biz. Ancak tüm Kürt kardeşlerimin oylarına talibim. Bakanlığımdaki ömrümün yarısı Güneydoğu’da geçti. Teröristlerin o insanlara nasıl zulmettiklerini gördüm. Onların evini yaptım, o kardeşlerimi bağrıma bastım. Elbette oylarını istiyoruz. Ancak karşıdaki ittifak sahipleri, yani ‘Millet İttifakı’nı kurduk’ diyenler, dürüst olsunlar. ya benim gibi ‘PKK’nın siyasi uzantısının oylarını istemiyoruz, Allah belanızı versin’ desinler veya dönsün insanlara desinler ki, ‘Onlar meşru parti, biz ortağız, ne var bunda’ desinler. Bizim aklımızla alay etmesinler. O utandıkları, sakladıkları, arkadaki göstermek istemedikleri ortakları açığa çıkarsınlar. Bunu söylemeye hakkımız var.”dedi.
Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, CHP ve İyi Parti’nin arka planda HDP ile ittifakta olduğunu belirterek, bunu açıklamaktan utandıklarını söyledi.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP’li Ahmet Türk’ün görüşmeler yaptığını ifade eden Özhaseki, “Ahmet Türk gazetecilere, ‘ Kemal Kılıçdaroğlu bizi davet etti. Yerel ittifakı görüşelim’ dedi. Biz de destek vermeye söz verdik dedi.’ Onun (Kandil’in) sözcüsü olan partinin eş başkanı (HDP Genel Başkanı Sezai Temelli) de, ‘Doğu’da Kürdistan’da biz kazanacağız. Batı’da da Cumhur İttifakı’na da kaybettireceğiz.’ dedi. Kürdistan neresidir? Bizim ülkemizin her bir köşesinin adı Türkiye’dir. Başka isimle sıfatlandırılamaz.” diye konuştu.
“HDP’nin haram oylarını istemiyorum”
CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın kendisine yönelik yönelttiği “HDP’nin oyunu istiyor mu?” şeklindeki sorusuna Özhaseki, şu cevabı verdi:
“Güya bana zor bir soru soruyorlar. Kanlı katillerin, o lanet örgütün hiçbir şeyini istemiyoruz. Haram oylarını da istemiyoruz. Onların oylarına bizim evlatlarımızın kanı bulaştı. Ancak tüm Kürt kardeşlerimin oylarına talibim. Ben gidip oralarda hizmet eden birisiyim. Bakanlığımdaki çalışmalarımın yarısı Güneydoğu’da geçti. Sur’a, Nusaybin’e, Yüksekova’ya, Cizre’ye ve Şırnak’a gittim. Teröristlerin o insanlara nasıl zulüm ettiğini gördüm. O insanların ben evlerini yaptım. O kardeşlerimi bağrıma bastım. Elbette ki onların oylarını istiyorum.”diyerek konuşmasını tamamladı. Gerçekleştirilen seçim koordinasyon merkezi açılışının ardından Özhaseki çarşı merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir