500 çiftçi sertifika aldı

Şereflikoçhisar’da ki tarım faaliyetlerinin daha kaliteli, daha yaygın bir şekilde ilerleyebilmesi için hayata geçirilen “İyi tarım” projesi kapsamında ilçemizden 500 çiftçimiz iyi tarım uygulamaları kapsamında destek alacak.
Şereflikoçhisar Ziraat Odası Başkanlığı’ na kayıtlı olan 500 çiftçinin 2018 yılı iyi tarım uygulamaları kapsamında destek almaya hak kazandıkları öğrenildi. Ziraat Odası Başkanlığı’nda düzenlenen programda Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt projeden yararlanmaya hak kazanan çiftçilere sertifikalarını düzenlenen törenle verdi.
İyi tarım uygulamaları kapsamında ilçemizde üretimi gerçekleştirilen kimyon, çörekotu, kavun, karpuz, anason, ceviz, üzüm, fasulye ve soğan üreticilerinin destek alacakları ifade edilirken 3 Milyon TL’lik destekleme için Şereflikoçhisar’da 32 Bin dekar tarım arazisinde üretimin yapıldığı belirtildi. Şereflikoçhisar Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt 2018 yılında alınan 3 Milyon TL’lik desteklemeleri 2019 yılı için 4 Milyon TL’ye çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir