Yeni yılın ilk meclisi

Şereflikoçhisar Belediye meclisinin Ocak ayı olağan oturumu Salı günü gerçekleştirildi. 6 gündem maddesinin görüşmelerinin yapıldığı Belediye meclis toplantısında alınan kararların tamamı oy birliği ile kabul edildi.
Bu dönemin son 2 belediye meclis toplantısı kalırken olağan oturuma AK Parti’den Cafer Tayyar Altuğ, İhsan Özcan ve Savaş Şenoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Hacı Özçelik ve Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Ufuk İhsan Küçük oturuma katılmadı.
AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan ve AK Parti Belediye Başkan adayı Memiş Çelik’in de katılım sağladığı belediye meclis toplantısında ilk olarak Belediye meclisinde ilçemizin Mustafacık mahallesinde bulunan maliye adına kayıtlı taşınmazın imar plan tadilatının imar komisyonuna sevki hususundaki talep değerlendirildi. Belediye Başkanı söz konusu gündem maddesiyle alakalı olarak yaptığı konuşmasında Emniyet Müdürlüğü’nün bu taşınmazı istediğini ifade ederek “İç İşleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sürekli bizden burayı isteme talebi var, bu talebi imar komisyonuna sevk ediyoruz, imar komisyonundaki arkadaşlara da önerim olacak, biliyorsunuz ilçe nüfusu gün geçtikçe artmaya başlayacaktır. 1984 yılında yapılmış olan Şereflikoçhisar imarının orada Mustafacık mahalle-sine Pazar yeri ve park olarak orası imar planında gösteriliyor, fakat burayı Emniyet ve Şereflikoçhisar Belediyesi ortak olduğundan dolayı da burayı da sürekli emniyet istiyor. Bence burasının hazineye ait bir arazi olduğu için aslına uygun olarak kullanılması üzerine belediye de kalmasını öneriyorum” dedi
Yapılan görüşmelerin ardındna söz konusu talebin daha detaylı bir şekilde araştırılması için gündem maddesi İmar Komisyonuna sevk edildi. Komisyon oluşturduğu raporunu yine belediye meclisine sunarak karara bağlayacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir