Kar yağışı ilçe genelinde etkili oldu

Hafta başından bu yana etkili olan soğuk ve yağışlı hava ilçemizdeki gülük yaşantıyı olumsuz yönde etkiledi.
Salı günü akşam saatlerinde başlayan ve gece 03:00’a kadar devam eden tipi şeklindeki kar yağışı ilçe merkezini olduğu gibi E-90 karayolundaki trafik akışını da durdurdu.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Şereflikoçhisar Müdürlüğü tarafından ilçemizin ana arter ve ara sokaklarında kar küreme ve yol çalışmaları sürdürülürken açılan yollarda daha sonra tuzlama çalışmaları yürütüldü.
Şiddetli kar yağışı nedeniyle Salı gecesi öğrencilerin ve velilerin bekledikleri kar tatili haberi gelmedi.
İlçe yöneticileri ile Ankara Valiliği tarafından yapılan görüşmelerin ardından ilçemize bağlı taşra mahallelerde ikamet eden ve taşımalı olarak eğitim gören öğrenciler 1 gün süre ile izinli sayılırken ilçe merkezindeki öğrencilerin büyük bir kısmı ise okullarına gidemediler.
Okul servislerinin büyük bir çoğunluğunun çalışamadığı günde öğrencilerin idari izinli sayılabilecekleri konuşuldu.
Çarşı merkezinde biriken kar birikintilerine ilçe belediyesi müdahalede bulunarak personellerle birlikte kar temizleme çalışmalarını gerçekleştirdiler. Sabah saatlerinde işyerlerini erken açan çarşı ensafı iş yerlerinin girişlerindeki karları kendileri temizlediler.
Hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle birlikte hem yollarda hemde müstakil yapıların bahçelerinde bulunan su hatlarında donma olaylarının yaşandığı gözlemlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir