YİKOB pansiyon yapacak

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaların ardından ilçemize 5 Milyon TL. maliyetinde 100 kişilik öğrenci pansiyonu ve halı saha yapılacak.
Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim ve öğretim gören ilçemize dışarıdan gelen öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarının karşılanacağı pansiyon 400 günde tamamlanacak. 100 öğrenci kapasiteli olacak pansiyonda aynı zamanda halı saha tesisi de kurulacak. Geçtiğimiz hafta İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan ve yetkililer tarafından yapılan ziyarette pansiyonun yapılacağı alanda incelemelerde bulunuldu. 1 Kasım itibariyle yer tesliminin gerçekleştirildiği pansiyon çalışmaları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün girişimleri sonucunda ilçemize kazandırılmış oldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başarılı çalışmaları sonucunda 2018 yatırım programına alınan pansiyon projesi Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından ihaleye çıkarıldı.
İlçeye kazandırılacak olan tesisi değerlendiren vatandaşlar geçtiğimiz dönemlerde ilçemize yatılı olarak gelen öğrencilerin hoşgeldin mevkiinde bulunan yurttan Mustafacık mahallesindeki okullarına kadar yürümek zorunda kaldıklarını hatırlatarak projeye destek verdiler. ▌

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir