Ekmek üreticilerine eğitim

Sofralarımızın vazgeçilmezi, temel gıda maddelerinin başında yer alan ekmek konusunda titiz çalışmalar yürütülecek.
Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ankara Ticaret Odası işbirliği içerisinde Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği kapsamında ekmek üretimi, satışı veya dağıtımında çalışan personele yönelik olarak 13 Kasım Salı günü Kaymakamlık Tuzgölü toplantı salonunda Şereflikoçhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ nde görevli Gıda Kontrol Görevlisi Akgün Akdan ve Suna Kocabaş tarafından Ekmek Hijyen Eğitimi düzenlenecek.
İlçemizde ekmek üretimi, satışı ve dağıtım aşamasında çalışan kişilerin katılımı ile gerçekleştirilecek olan eğitimin sonunda sınav yapılacağı belirtildi.
Gıda Kontrol Görevlisi Akgün Akdan “Ekmek hijyeni oldukça önemli bir husustur. Ekmeğin üretiminden tüketiciye ulaşmasına varana kadar birçok aşamadan geçiyor. Bu aşamaların çok dikkatli ve hassas bir şekilde gelişerek tüketiciye son derece temiz, sağlıklı ve güvenle tüketeceği gıda olarak ulaşması gerekmektedir. Yapılacak bu eğitim bu hassas döngüde görev alan personelin daha dikkatli, en yüksek sorumlulukla davranmasına olanak sağlayacaktır.“ ifadesinde bulundu.
Eğitim sonucunda sınav yapılacağı ve 5996 sayılı Kanun kapsamında yapılan denetimlerde Ekmek Hijyen Eğitimi olmayan personelin çalıştırıldığı tespit edildiği takdirde yasal işlem başlatılacağı bilgisi verildi. ▌Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir