İlçemizde Aday adaylığı başvuruları başladı

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesi Belediye Başkan aday adayları resmi başvurularını yapmaya başladılar. Bu zamana kadar aday adaylığı konusunda resmi başvurular ilçemizde sadece AK Parti’ye yapılırken en çok Belediye Başkan aday adayını barındıran parti bu seçim arifesinde de AK Parti oldu. Milliyetçi Hareket Partisi ise gayri resmi açıklamalara göre ikinci en çok aday adayı bulunan parti oldu.
AK Parti’de Çarşamba günü itibariyle aday adaylı başvurusunda bulunan isim sayısı 3 oldu, İhsan Özcan, Memiş Çelik, Sait Başaran ve Fatih Baysal resmi başvurularını gerçekleştirerek başvuru dosyalarını AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan’a teslim ettiler.
Milliyetçi Hareket Partisi’nden Belediye Başkanı aday adaylığı için bu zamana kadar iki isim kamuoyunda adaylıklarını açıkladılar. Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Harita Mühendisi Halil Şahan ve Öz İş Sendikası Ankara İl Başkanı Yavuz Yıldırım’ın aday adaylıklarını resmen açıkladıkları fakat ilçemizde parti teşkilatının olmamasından dolayı resmi başvurularını henüz gerçekleştiremedikleri öğrenildi.
İYİ Parti cephesinde ise İlçe Başkanlığı’na henüz resmi bir aday adaylığı başvurusunun olmadığı, aday çıkmaması halinde İYİ Parti İlçe Başkanı Avni Yıldırım’ın yerel seçimlerde partisinin adayı olacağı edinilen bilgiler arasında yer aldı.
Saadet Partisi’nde ise Seyfullah Sarıkaya’nın kamuoyuna belediye başkan aday adaylığını açıkladığı ve başka bir ismin resmi müracaatta bulunmadığı edinilen bilgiler arasında yer aldı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde ise şu ana kadar kamuoyunda aday adaylığını açıklayan bir ismin olmadığı öğrenildi.
Şereflikoçhisarlı vatandaşlar yapılan başvuruların ardından ilçemize hizmet edecek, proje üretecek ve yatırım alabilecek bir ismin belediye başkanı olması gerektiğini ifade ederek aday belirleme sürecini yakından takip ettiklerini ve partilerin adaylarını belirlemesinin ardından sandıkta tercihlerini kullanacaklarını ifade ediyorlar. ▌Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir