Kudüs programı ilgi gördü

İslam alemi için büyük önem arz eden şehirler arasında yer alan Kudüs ile ilgili Şehit Orhan Durukan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından program düzenlendi.
Öğrenci, öğretmen ve okul idarecilerinin katılım sağladığı Kudüs’ü anlamak ve anlatmak adlı programın açılış konuşması Şehit Orhan Durukan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür vekili Mehmet Harman tarafından yapıldı.
Harman yaptığı konuşmasında “Kudüs’ün kadim medeniyetler içerisinde en eski şehir olduğuna dikkat çekerek ‘’Kudüs’ün bizim için apayrı bir yeri vardır, Kudüs peygamberler şehridir, ilk kıblemizdir, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) Miraç mucizesinin gerçekleştiği şehirdir, sokaklarında peygamberlerin gez-diği kutsal bir şehirdir, Peygamberimizin emaneti olan Kudüs’ ü Allah tüm Müslümanlara emanetlere sahip çıkacak bilinç ve şuuru nasip etsin’’ dedi.
Düzenlenen programda Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr Murat Yıldız Küdus başlıklı mini konferans verdi Yıldız yaptığı konuşmasında Kudüs’ün İslam alemi için önemine dikkat çekerek Kudüs,İslam coğrafyası ve ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlar hakkında düşüncelerini ifade etti.
Kudüs’ü anlamak ve anlatmak adlı programda Kudüs şehrini anlatan şiir eşliğindeki sinevizyon gösterisi katılımcılar tarafından ilgi gördü.
Etkinlik kapsamında okul içerisinde bulunan şairler sokağında Kudüs temalı fotoğraf sergisi kapılarını ziyaretçilere açtı. Kudüs’ün farklı noktalarından çekilen fotoğraf karelerinin sergilendiği sergi ilgiyle ziyaret edildi. ▌Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir