Mecliste otopark gerginliği

Mayıs ayı olağan meclis toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan eski at arabalarının durduğu noktanın otopark olarak değerlendirilmesi için Belediye meclisine önerge sundu.
Meclis gündemine dahi alınmayan önerge sırasında tartışma yaşandı. Milliyetçi Hareket Partili Belediye Meclis üyesi Halil Şahan oylama öncesi “Otoparkı istemeyen AK Partilileri bir görelim” çıkışında bulundu.
MHP’li Meclis üyesi Halil Şahan sunduğu önergede Şereflikoçhisar ilçe merkezinde otopark sıkıntısının var olduğunu ifad ederek “Ekici mahallesinde (at arabalarının olduğu bölge) otopark alanı var burada yapılacak olan imar plan değişikliği ve kamulaştırmayla otopark sorunu çözülebilir” önergesine Belediye Başkanı Ferda Polat “Belediyenin para ödeyecek durumu yok ekonomik durumumuz yok” çıkışıyla karşılandı.
MHP’li Şahan ise yaptığı konuşmasında ilçede yapılan otoparkı olmayan her inşaattan Ankara Büyükşehir Be-lediyesine otopark parasının verildiğini belirterek “Alınan bu otopark paraları otopark haricinde kullanılamaz 4 yıldır meclis yürütülüyor otopark parası alınmıyor, Büuyükşehir alıyor, o parayla otopark yapılsın” çıkışı karşı-sında Başkan Polat “Bu sene okul bahçeleri otopark olarak kullanılacak, kışa doğru kültür merkezinin altındaki otopark vatandaşların hizmetine girecek” diyerek açıklamalarda bulundu.
Milliyetçi Hareket Partili Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan konuyla alakalı olarak yaptığı konuşmasında ilçemizde bulunan müteahhit firmaların yapılarında otopark yoksa otopark parasını ödediklerini ve bu paranında da otopark için kullanıldığını dile getirerek “Ankara Büyükşehir Belediyesi otopark konusunda hassas bu taleple gidilirse otopark talebi kabul edilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir