ASKİ’den ilçemize çıkarma

İlçemiz için önemli projeler arasında yer alan Atıksu arıtma tesisi çalışmaları bitme noktasına geldi. İlçemizde devam eden çalışmaları denetlemek üzere ASKİ yetkilileri çalışmaları yerinde incelediler.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Sinan Tahsin Sarıoğlu, Su ve Kanal İşletmesi Daire Başkanı Özlem Kantar, Su ve Kanal İşletmesi Şube Müdürü İsmail Bilici, Su ve Kanal İşletmesi Şefi Eren Erboğa, ASKİ Şereflikoçhisar Bölge Müdürü Mevlüt Saydam, Arıtma Yapı Denetim ve Kontrolde bulunan makine, elektrik ve inşaat mühendisleri ve teknik personel yapımı bitme noktasına gelen atık su arıtma tesislerini gezerek incelediler.
Ankara Su ve Kanalizasyon idaresi Başkanlığı tarafından ihalesi yapılan atık su arıtma tesisi işini yürüten Kutlar Mühendislik firması sahini Kenan Kutlar’ da çalışmalar hakkında bilgi alan heyet burada yapılan incelemelerin ardından ASKİ Bölge Müdürlüğüne geçtiler.
İlçemize kazandırılan bu dev eser hakkında düşüncelerini ifade eden vatandaşlar özellikle yaz aylarında Mustafacık mahallesi sınırları içerisinde yaşanan kötü kokunun giderilecek olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek projenin doğa dostu olmasından dolayı da ayrıca mutlu olduklarını belirttiler. ▌Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir