Büyükşehirden 9 Milyonluk yardım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından taşra belediye başkanlıklarına çeşitli hizmetlerin gerçekleştirilebilmesi için maddi yardımlarda bulunuldu.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinden çıkan kararın ardından belediyelere belirlenen bütçelerin aktarılacağı öğrenildi.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde yapılan görüşmelerin ardından Nallıhan, Güdül, Akyurt, Beypazarı, Ayaş, Şereflikoçhisar, Kahramankazan, Elmadağ, Bala, Çubuk, Evren, Haymana ve Çamlıdere belediyelerine destek amacıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili belediyeler arasında işbirliği protokolleri imzalandı. Yapılan protokollerin neticesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı toplamda bu ilçelere 85 Milyon 300 Bin TL. kaynak aktarımı yapacak.
Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne verilen talepte İsmet Paşa caddesi yol ve kaldırım, kaldırım çalışmaları, Tuz Gölü kenarı rekreasyon çevre düzenlemesi için demir, beton, çimento, mevcut park aydınlatması ile ilgili yeşil alanların ve parkların bakım onarım karşılığı 9 Milyon TL + KDV Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığına aktarıldığı öğrenildi.
Şereflikoçhisarlı vatandaşlar ilçemize Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan bu önemli maddi yardım sayesinde ilçemizdeki çalışmaların kısa sürede tamamlanabileceğini ifade ederek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya ve Ankaa Büyükşeir Belediye Meclis üyelerine teşekkürlerini sundular. ▌Hüseyin Eroğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir