Milli ruh 97 yaşında

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
Katılımın en üst seviyede olduğu programda öğrenciler tarafından sahnelenen etkinlik katılımcılar tarafından tam not aldı.
Şereflikoçhisar Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Güzel yaptı. Kadir Güzel konuşmasında; “Bir milletin geleceği gençlerle şekillenir. Bu yüzden gençler ve gençlik meselesi bir milletin varlık-yokluk meselelerinin en başında gelir. Bizde bugün burada “Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın” dediği istiklal marşımızın kabulünün 97. yıldönümünü kutlarken, aynı zamanda Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un rahmete gidişinin 82. yılı olması münasebetiyle onun gençlik hakkındaki düşüncelerini anlamaya çalışacağız Çanakkale’de, Kut-ül Amare’de, Sakarya’da nasıl bertaraf ettiyse, aynı azim ve cesaretle 15 Temmuz’da vatan hainlerinin eline geçmiş olan tankların karşısına bedenlerini koyarak bertaraf ettiği gibi, Güney Sınırımızda Afrin’de oluşturulmak istenen terör koridorunu zalimlerin başına yıkmak için gözünü kırpmadan sonuçta şehit olacağını bile bile ileri atılarak vatanını savunmakta, namusunu çiğnetmemektedir, çiğnetmeyecektir” dedi.
Düzenlenen programda Şereflikoçhisar Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından sahnelenen İstiklal Oratoryosunun ardından program sona erdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir