Ses yarışmaları tamamlandı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki okullar arasında düzenlenen Öykülerimiz Türkülerimiz ses yarışmalarının ilçe elemeleri tamamlandı.
. Şehit Orhan Durukan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinlikte yarışmacı-lar hünerlerini jüri karşısında sergilediler. Yarışmacılar hem seslendirdikleri türkülerle hem de türkünün ortaya çıkmasına neden olan hikayesinin sunumuyla puanlamaya girdiler.
Grup puanları ile yapılan değerlendirme ilçemizi Ankara’da yapılacak olan yarışmada İlkokullar kategorisinde Zafer İlkokulundan İdil andaç e Berat Candan, Ortaokul kategorisinde İbrahim Baltacı Öğrencilerinden Esen Koçak ve Samet Işlak, Lise kategorisinde ise Tuzgölü Anadolu Li-sesinden Döne Rana Işlak ve Şafak Deniz ilçe birincisi oldular.
İlerleyen dönemlerde Ankara’ da gerçekleştirilecek olan yarışmanın ikinci etabında derece alan öğrencilerbölgesel yarışmalara katılmaya hak kazanacaklar.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikleri değerlendiren öğrenciler yoğun ders ve sınav maratonundan uzaklaşarak bu etkinlikle stresten uzak kaldıklarını ifade ederek eğlenceli zaman geçirmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir