Afrin’e un yardımı

Şereflikoçhisar İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından hayırsever vatandaşların yardımlarıyla toplanan un yardımları Afrin’e gönderildi.
Dernekten yapılan açıklamada şunlar ifade edildi; “Şereflikoçhisar İmam Hatip Derneği’nin düzenlemiş olduğu un yardımı kampanyası ilçemizde 11 tıra ulaşmıştır. 11 tır un 275 ton eder kıymetli kardeşlerim 275 ton un Şereflikoçhisar’ımızın vefakar cefakar halkımızın infakları ve İmam Hatip Mezunları Derneği kardeşlerimizin özverileri ile mazlum Suriye halkına ulaştırılmış ve ulaştırılmaktadır.
Kıymetli kardeşlerimiz devletimiz ve ordumuz Zeytin Dalı harekatıyla dünya Müslümanlarının umudu olurken Şereflikoçhisar halkı olarak bizlerde gücümüz nispetinde ülkemize sığınan mazlum kardeşlerimizin dertlerine kendi gücümüzce çare olmaya çalışıyoruz. İslam dini, din kardeşliği ve komşuluk hak –hukuku bizleri birbirimize sorumlu tutmuştur. Bu sorumluluk duyguları ile Şereflikoçhisar İmam Hatip Mezunları Derneği bu hayırlı çalışmaları kendine bir görev olarak kabul ederek sizlerin yardımlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir