AK Parti’de seçim süreci tamamlandı

AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 6. olağan genel kurul toplantısında AK Parti İlçe Geçlik Kolları Başkanı Erkan Seyhan girdiği seçimin ardından tek liste ile başkan olarak seçildi.
Düzenlenen olağan genel kuruluna AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, AK Parti Ankara Milletvekilleri Ahmet Gündoğdu, Ertan Aydın, Murat Alparslan ve AK Parti İl Başkan Yardımcıları, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Kurtcan Çelebi, AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven, AK Parti Evre İlçe Başkanı Hüsamettin Ünsal, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, AK Parti Kahramankazan İlçe Başkanı Ali Yıldıztepe, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, Bala Belediye Başkanı Arif Kaplan, Evren Belediye Başkanı Abdül-kadir Demirci, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat ve Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal katılım sağladılar.
Kongrede konuşan Gençlik Kolları Başkanı ve AK Parti İlçe Başkan Adayı Erkan Seyhan ‘’Dik-lenmeden dik durarak doğruluk çizgisinden ayrılmayarak inandığımız dava uğruna çalıştık, Türki-ye’nin en genç ilçe başkanlarından birisi olmanın gururunu yaşarken, bunun sorumluluğunun ne kadar hassas olduğunu ve daha güzel bir Türkiye’nin inşasını gerçekleştirecek olan genç kardeşle-rimize yön vereceğinin her daim farkında olacağım, nerde gülmeyi bekleyen bir çift göz varsa ora-da olacağımızdan, nerde tutulmayı bekleyen bir çift el varsa ilk tutanların bizler olacağından, par-timiz için elimizin değil her daim bütün bedenimizin taşın altında olduğundan hiç kimsenin şüphe-si olmasın’’ dedi.
Olağan genel kurulda konuşan Belediye Başkanı Ferda Polat belediye başkanlığı tarafından ilçede yürütülen çalışmalardan bahsederek kongrenin Şereflikoçhisar’a hayırlı olması temennilerinde bu-lundu.
AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Ertan Aydın yaptığı konuşmasında AK Parti’den önce siyasetten bahsetmenin kötü bir şeyden olumsuz bir şeyden bahsetmek olarak algılandığını dile getirerek ‘’Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu kutlu harekete baş-larken sarf ettiği çok güzel bir söz vardı şöyle demişti; Siyasetin en önemli limanı ahlaktır demişti, işte bu düsturla hareket ederek AK Parti bir ahlak hareketi, bir erdem hareketi ve bilgelik hareketi olarak başladı. Çünkü Cumhuriyet tarihi bize siyaseti hep gayri ahlaki ve erdem dışı sonuçlar üre-ten bir yapı olarak ön plana çıkartır. Biz siyaseti rutin bir teşkilatçılık olarak görmüyoruz Şerefli-koçhisar’da sizler bu hareketle mücadele ederken bir çıkar uğruna, bir menfaat uğruna yapmıyor-sunuz kapı kapı dolaşırken, insanlara bu davayı anlatırken bir ahlak düsturuyla hareket ediyorsu-nuz, AK Parti hareketi sizlerin can siperane mücadeleniz olmasaydı gönülden kalbi bir mücadele-niz olmasaydı başarıya ulaşma imkanı yoktu, çünkü bu iş parayla pulla menfaatle yapılacak iş de-ğil’’ dedi.
– Darbeyi tarihe gömdük
AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu yaptığı konuşmasında bizi eskilerden ayıran te-mel fark seçimler için değil, gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için siyaset yapmaktır diye-rek ‘’Gelecek seçimleri düşünenler araba, yol, elektirk, su vaad eder seçim bitince karakolda doğru söylemiş mahkemede şaşmış olur biz gelecek nesiller için 10 yılda bir darbeyle önü kesilmeyen nesiller için, bağımsız devlet için mücadele eden siyasetçileriz. Elbette Çanakkale desatanını, Ma-lazgirt destanını, Kurtuluş Savaşı destanımızı, Kutul Amare gibi yüzlerce destanı kitaplardan okuduk ama Amerika’nın uluslararası şer odaklarının vekalet vererek cemaatten dinden vatan sev-gisinden gözüken FETÖ hainlerine yaptırmaya çalıştığı 15 Temmuz darbesini reisimizle birlikle el ele püskürttük, durdurduk ve darbeyi tarihe gömmüş olduk. Bu millet lideriyle buluşmuştur lider kendisini yalnız bırakmayan milletine güvenerek dünyada söz sahibi olmuştur’’ dedi.
– Kasetle gelen dekontla gider
Seçimlerde işleri zorlaştırdıklarına dikkat çeken Milletvekili Ahmet Gündoğdu ‘’%34 ile iktidar olmuştuk 45’le, 49’la 50 ile şimdi %50+1’i en az almak zorundayız. Kendi işimizi zorlaştırdık ama bu milletin, bu ülkenin, bu devletin işini kolaylaştırdık, bizim seçimlere müdahale eden Hollanda neredeyse bir buçuk yıl oldu hükümet kuramıyor, Allah kurdurmasın, bizim reisimizi FETÖ ve PKK terör örgütlerinin klavuzluğunda suçlu gösteren Almanya’da da yakın tarihte kurulacak gibi değil. Bugün Amerika Rıza Zarrap üzerinden Türkiye’ye ayar çekmeye çalışıyor, 16 Nisan’dan öncede ben buraya çok geldim. CHP’lilerin o gün evet çıkarsa falancıları denize dökeceğiz, hayır çıkarsa fişmancıları denize dökeceğiz çıkışlarını beraber paylaştık kimseyi denize dökmeyeceğiz CHP’lisiyle, MHP’lisiyle, AK Parti’lisiyle, solcusuyla sağcısıyla, Alevisiyle Sunnisiyle, Türk’üyle Kürdüyle biz birlikte Türkiye’yiz dün Yunanı denize döktük, bugün PKK’yı FETÖ’yü denize dökeceğiz. Ama dün bizi deniz dökmekle tehdit eden CHP bugün Amerika’da ki FETÖ’nün uşaklarının avukatlığını yapıyor. Benim CHP’ye çağrım şudur senin milletvekilin, senin siyasetçi arkadaşın Şükrü Elekdağ bile Amerika’da oynanan oyundur Türkiye’yi hedef almadır bu zamana kadar Amerika’nın Recep Tayyip Erdoğan kadar hiçbir lideri hedef aldığını görmedim diye ger-çek fotoğrafı ortaya koyarken senin ideolojik kankan Cüneyit Özdemir bile burada tiyatro oyna-nıyor hedef Türkiye derken, senin ideolojik kardeşin Soner Yalçın bile hedef Türkiye’dir derken senin Amerika’ya ve Amerika’nın uşaklarına payandalık yapman sahte belgelerle milletin kafasını bulandırman seni kurtarmaz altını çizerek söylüyorum kasetle gelen dekontla gider’’ dedi.
AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ise yaptığı konuşmasında referandumda ilçe-de alınan %58’e yakın oyla Ankara’nın ve Türkiye’nin yükünün hafifletildiği için partililere teşek-kür ederek ‘’Ankara’da oylarını en çok artıran ilçelerden olduğunuz için il teşkilatımız adına te-şekkürlerimi sunuyorum, bu yükselişin devam etmesini diliyorum. Biz bir teşkilatız 15 asıl 8 yedek üye birazdan seçilecek bu görev alacak kardeşlerimiz Şereflikoçhisar’da 3 sene boyunca AK Parti faaliyetlerini yürütmekle yetkili, ama sadece o kadar 30 Bin küsürlük bir ilçede 23 kişiyle bu işleri yürütemeyiz. Burada sadece 23 kişi yetkili ama herkes sorumlu, burada 500 kişi var 500 ilçe baş-kanı, 500 belediye başkanı var hep beraber bu işleri sırtlanıp götüreceğiz’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir