Yine satış, yine sıkıntı

Şereflikoçhisar Belediyesine ait ilçe genelinde bulunan taşınmazların satışa çıkarılması konusunda daha önceki zamanlarda satışı yapılacak olan listede cami parselinin de olduğu böylesine yapılan büyük bir hatanın ilçeye yakışmadığı vatandaşlar tarafından dile getirilmişti.
Aralık ayı olağan meclis toplantısında yine gündeme gelen arsa satışı konusunda Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi yer alan listedeki arsalar içerisinde Boğaziçi mahallesinde su deposu ve Mustafacık mahallesinde aktif yeşil alanının olduğunu dile getirerek tepki gösterdi.
. Şahan yaptığı konuşmasında “2014 yılında beri mecliste çalışıyoruz arsa satışları sırasında defalarca söy-ledim bu arsalarda cami, yeşil alan köy konağı gibi alanlar satılamaz, şimdide su deposu ve aktif yeşil alan arsalar satışa çıkıyor. Satışlarla ne amaçlanıyor? Birileri önceden alıp rant mı sağlanmak isteniliyor? Sana-yi sitesinde çalışmalar başlayacak denildi 1 ay oldu bir şey yok, çarşı içi için toplantı yapılacaktı 1 ay geçti yapılmadı. Sizin hangi sözünüze inanacağız? Daha öncede camiyi satacaktınız” diyerek tepki gösterdi.
Söz konusu gündem maddesi yapılan oylamaların ardından oy çokluğu ile meclisten geçerken söz konusu arsaların satışı için Belediye encümenine yetki verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir