Şehidimizin adı verildi

Şereflikoçhisar’ın Kacarlı mahallesinden olan Şereflikoçhisarlı hemşerimiz Şehit Kuddusi Demli’ nin ölümsüzleşen ismi artık Mustafacık İlkokulunda yaşatılacak.
Çok sevdiği polislik mesleğinde bomba imha üzerine çalışan Demli 2006 yılında Diyarbakır’ da bomha imhası sırasında bombanın infilak etmesi üzerine şehadete kavuşmuştu. Şereflikoçhisar’ da son yolculuğuna uğurlanan Demli’ nin ailesi Kuddusi Demli isminin Şereflikoçhisar’ da bir okula verilmesi için Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne müracaatta bulundular. Ankara Valiliğinin oluru ile Şehit Polis Memuru Kuddusi Demli’nin ismi Mustafacık İlkokuluna verildi.
Okul Müdürü Metin Ateş konuyla ilgi yaptığı açıklamasında ‘’72 öğrencisi bulunan okulumuzun isminin değiştirilmesiyle birlikte Kacarlı mahallesinden olan 37 yaşındaki şehidimizin ismi ölüm-süzleştirildi’’ dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan konuyla ilgili yaptığı konuşmasında şehidimizin isminin okullarımızda yaşatılmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve saygıyla andığını dile getirdi.
Şereflikoçhisarlı vatandaşlar ise yapılan isim değişikliğinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek şehitlerimize rahmet dilediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir