Fakülte girişimleri var

Şereflikoçhisarlıların büyük yardım ve gayretleri sonucunda ilçemize kazandırılan 2 üniversitenin ardından şimdide fakülte için çalışmalar başlatıldı. Şereflikoçhisar’ a fakültenin kazandırılması gerektiğini ifade eden vatandaşlar geçmişte olduğu gibi yine yardım ve destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.
Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu hizmet binasının açılış töreninde gündeme gelen fakülte konusunda çalışmalar devam ediyor. AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gün-doğdu, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yu-suf Şahin söz konusu fakülte konusunda YÖK başkanı ile görüşme gerçekleştirdiler.
Yapılan görüşmelerde Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulunun “Uygulamalı Bilim Fakültesi” olması talep edildi.
Şereflikoçhisarlı vatandaşlar ve esnaflar ilçeye daha fazla üniversite bölümünün gelmesi gerektiğini ifade ederek üniversitelerin bir nevi bacasız fabrika görevi gördüğünü ifade ederek ellerinden gelen tüm yardımları sunacaklarını ifade ettiler.
İlçemizde faaliyet gösteren 4 yıllık üniversitemizdeki diğer bölümlerin öğretim görevlisi eksikliğinden dolayı açılamadığı ifade edilirken Şereflikoçhisar’da ki bölümlerin ülke genelinde kısıtlı sayıdaki en çok tercih edilen bölümler arasında yer aldığı öğrenildi.
Şereflikoçhisarlı vatandaşlar fakültenin ilçeye kazandırılmasının ardından bir sonraki hedefin Tuzgölü Üniversitesi’nin kurulması olduğunu ifade ederek bu hayalin uzun zaman alabileceği ifade edildi. ▌Haber merkezi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir