Beton beklerken çarşıya asfalt atıldı

Kasım ayı olağan meclis toplantısında çarşı merkezinde yapılacak olan çalışmalar hakkında AK Partili meclis üyesi Şah İsmail Atak açıklamalarda bulunarak çarşıya önce beton daha sonra buranın granit mermer ile kaplanacağını ifade etmişti.
Aradan geçen bir kaç günün sonunda çarşı merkezine asfalt atılması vatandaşlar ve esnaflar tarafından projenin değiştiği algısının oluşmasına neden oldu. Çarşı merkezinde yapılacak olan çalışmalar ve projeler hakkında henüz net bir açıklama yapılmazken vatandaşlar çarşının görsel olarak çarşı estetiğine güzel şeyler katabilecek bir konumda olması gerektiğini ifade ederek çalışmaların en kısa sürede tamamlanması gerektiğini ifade ettiler. Çarşıdan geçmek zorunda kalan vatandaşlar “Kış aylarına sarkan çalışmalaın bu kadar uzun süreceğini tahmin etmiyorduk, yağmurda çamurda tozda bu durumdan kurtulmak için en azından asfalt attılar fakat bu görüntü ilçemize hiç yakışmadı yaza inşallah güzel bir proje yaparlar” diyerek düşüncelerini ifade ettiler.
Çarşı esnafı çarşı içerisinde bulunan elektrik trafolarınında bu çalışmalar sırasında yerlerinin merkez dışına alınması gerektiğini ifade ederek konuyla ilgili olarak resmi müracaatta bulunduklarını da dile getirdiler.
Çarşı merkezine atılan asfaltların gelişi güzel atıldığını da dile getiren vatandaşlar bir çok yerde boşlukların olduğunu dile getirdiler.
▌Haber merkezi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir