Gençlerimiz gezideler

Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ nın projesi olan Şehirler ve Kültürler projesi kapsamında Konya’ya gezi düzenledi. Gezide öğrenciler Konya’nın tarihi ve turistlik yerlerini gezme olanağı elde ettiler.
Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen gezi programında üniversiteli kız ve erkek öğrenciler, Anadolu lisesi erkek öğrenciler, Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi kız ve erkek öğrenci grupları olmak üzere 5 otobüsle Konya gezileri düzenlendi. Gerçekleştirilen gezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Şereflikoçhisar Gençlik Merkezi Müdürü Metin Ateş ‘’Yapılan gezilerde 3 öğün yemek ve diğer tüm masraflar bakanlığımız tarafından karşılanıyor, Konya’da Hz. Mevlana, Şems Tebriz Türbesi, Sille Antik Kenti, Kelebekler Vadisi, Selçuk Üniversitesi yerleşkesi, Alattin tepesi ve camii, İnce minareli cami, Karatay Medresesi’nin bulunduğu yerler sabahtan akşama kadar rehberler eşliğinde gezilecek” dedi.
Bakanlık tarafından hayata geçirilen projede müracaatların internet üzerinden alındığı ifade edilirken, ziyaret edilen illerde o ilin tarihi ve kültürel mekanlarının ziyaretleri, madde bağımlılığı eğitimi, gönüllülük eğitimi ve gönüllülük uygulamalarına da katılımın sağlandığı belirtildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı projenin ilk etabında 14 ilin ev sahipliğini gerçekleştirdiği ifade edildi. Öğrencilerin projeye ilgileri oldukça yüksek oldu. ▌Haber merkezi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir