İlçe sınırları belirlendi

Kırıkkale Aksaray karayolunun yapılmasıyla birlikte ilçelerin sorumluluk alanlarının belirlenmesi ve ilçe sınırlarının belirlenmesi için Kulu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan’ın davetlisi olarak Şereflikoçhisar Kaymakamı Sedat Yıldırım, Bala Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan Kulu’da düzenlenen istişare toplantısına katıldılar.
Kulu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan, yapılan ziyaretin amacı-nın Kulu, Bala, Şereflikoçhisar yol güzergahlarında meydana gelen trafik kazaları ve emniyet ve asayişle ilgili ilçe sınırı belirlemeleri ile ilgili ve ilçe sınır-larında son noktaların belirlenmesi çalışmalarının yapılması olduğunu kaydet-ti. Kaymakam Arslan, “Kulu makası dönerli kavşaktan 7 kilomet-re, Kırıkkale istikametinin de Kulu ilçe sınırları içerisine dahil edildiği ve diğer ilçe sınırlarının da eskiden belirlenen yerlerin geçerli olarak muhafaza edildi-ğini bu belirtilen sınırlar içerisinde kalan yerlerdeki olası trafik kazalarına o yer jandarması veya emniyet ekipleri tarafından müdahale edileceği belirlen-di. Bazen meydana gelen trafik kazalarında ilçe jandarma ve emniyet müdür-lükleri tarafından ilçeye uzaklık arz eden yol kilometrelerinde, çelişkili duruma düşerek sizin mıntıka, bizim mıntıka konusunda tereddüt konusu oluyordu. Şu an ise bu durumun her üç komşu ilçelerin yol sınırı güzergahları hudutları be-lirlenmiş” dedi.
İlçeler sınırı yol belirleme istişare toplantısına Kulu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan, Şereflikoçhisar Kaymakamı Sedat Yıldırım, Bala Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Kulu İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Erkaraman, Emniyet Müdürü Nasuh Talu ve diğer protokol üyeleri katıldı. ▌Haber merkezi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir