Meslek edindirme kursları başlıyor

İş Kur tarafından ilçemizde gerçekleştirilen meslek edindirme kurslarına vatandaşların ilgisi yüksek oluyor. Şereflikoçhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen meslek edindirme kursları ilçemizde bulunan 4 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilecek.
Şereflikoçhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan tarafından yapılan açıklamada İşkur bün-yesinde torna, ahşap doğrama, bilgisayar ağ sistemleri ve yönlendirme elemanı, elektrik tesisat proje çizim elemanı, aşçı yardımcısı, hasta ve yaşlı refakatçisi, çocuk bakısı çocuk bakım elemanı, sekreter, bilgisayar sistem kurulumu bakım onarım ve arıza giderme elemanı, muhasebe yardımcı elemanı, asistan kurslarının başlayacağı belirtildi.
500 kursiyerin yaklaşık 8 ay boyunca mesleki eğitim alacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdü-rü Atılgan ‘’İlçemizde bulunan 4 Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde toplam 20 mesleki eğitim kursu verilecek kursların ilçemize artısı meslek dallarıyla ilgili eğitimlerini alacaklar, isterlerse o meslek dallarında esnaflık yapabilecekler. Kursiyerler günlük 25 TL ücret alacaklar ayda bu rakam 500 Tl’ye tekabül ediyor ilçemize kurs boyunca 1 Milyon 500 TL para girdisi olacaktır’’ dedi.
23 Ekim Pazartesi günü başlayacak olan mesleki eğitim kurslarına vatandaşların ilgisinin yüksek olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Atılgan ‘’Okullarımızda yine İşkur aracılığı ile toplum yararına çalışma programı kapsamında 13 personel istihdam edildi, bu hafta içerisinde de 15 kişi istihdam edilecek, okulların temizlik, bakım çalışmalarında yardımcı olacak kişiler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonundan aylık gelir, yaşam koşulları, çocuk sayısı gibi kriterler de-ğerlendirilerek en alttan üste doğru belirlenerek istihdam edildi’’ dedi.
İş Kur kurslarına katılan vatandaşlar kendilerine kolayca iş bulabildiklerini ifade ederek istihdam alanında yeni iş yeri açma konusunda kursların büyük bir faydası olduğuna dikkat çektiler. İlçemizde 20 şube ile kurslar Pazartesi günü başlayacak. ▌Haber merkezi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir