Çarşıda çalışma başladı

Yaz sezonunda yapılmayan ve ileri bir tarihe alınan çarşı merkezindeki doğalgaz çalışmaları ASKİ çalışmaları ile aynı anda tamamlanacak. Çarşı içerisinde tek seferde hem kanalizasyon hatları değişecek hemde doğalgaz boru hattı döşeme çalışmaları yapılacak.
İlgili ekipler tarafından çarşı içerisinde başlayan çalışmalar yolda bulunan kilitli parke taşlarının kaldırılmasıyla başladı kısa sürede tamamlanan bu çalışmanın ardından ASKİ ve doğalgaz ekipleri çalışmalarını tamamlayacak ve daha sonra yol tekrar eski haline getirilecek.
Çarşı ensafı ve vatandaşlar yapılan çalışmaların en kısa sürede tamamlanması gerektiğini ifade ederek “Kış ayları gelmeden bu çalışmalar tamamlanmalı aksi takdirde çarşının içerisi çamur deryasına dönüşebilir, ilçenin en önemli noktası bura buradaki çalışmalara yetkililer yoğunlaşmalı” şeklinde düşüncelerini ifade ettiler.
Çarşı merkezinde gerçekleşen ASKİ çalışmalarında eski ve yetersiz kalan hat yenilenecek vatandaşların mağduriyetleri en asgari seviyeye getirilecek. Öte yandan doğalgaz boru hatlarının döşenmesiyle birlikte çarşı doğalgaz arzının sağlanmasının ardından doğalgazı kullanabilecek. Daha önceki zaman dilimleri içerisinde yapılan açıklamalarda doğalgaz arzının Kasım sonu Aralık ayı başında yapılara verileceği ifade edilmişti. ▌Haber merkezi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir