Şehitlerimizin isimleri okullara verildi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle ilçemizde düzenlenen programlarda şehadetlerine kavuşan şehitlerimizin isimleri ölümsüzleştirildi.
Ankara Merasim Sokak’ta askeri servis araçlarının çıkışı sırasında yaşanan bombalı saldırı sonucunda şehit olan sivil memur hemşerimiz Figen Öksüz’ün ismi Yatılı Bölge Ortaokulu’na verildi.
15 Temmuz darbe kalkışması sırasında hain FETÖ örgütü tarafından Gölbaşı’nda bulunan Özel Harekata yapılan bombalı saldırıda şehadete ulaşan Helikopter teknisyeni Murat Arıkan’ın ismi ise Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine verildi.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü nedeniyle Şehit Sercan Bulak çok amaçlı salonunda düzenlenen tören sırasında Kaymakam Sedat Yıldırım tarafından şehit ailelerinin yakınlarına Türk bayrağı ve plaket verilirken şehitlerimiz bir kez daha rahmet ve minnetle anıldı.
Düzenlenen törende Kaymakam Sedat Yıldırım, Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkez Komutanı ve Belediye Başkanı şehit ailelerine plaketlerini vererek her zaman kendilerinin yanlarında olduklarını dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir