Muharrem İnce İlçemizdeydi

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce Cumartesi günü Tuzgölü meydanında vatandaşlara seslendi. İnce yaptığı konuşmasında Şereflikoçhisarlı vatandaşlardan 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda hayır oyu kullanmalarını isteyerek yaklaşık 20 dakikalık konuşma yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce yaptığı konuşmasında; “Çanakkale’de Şereflikoçhisarlıların dedeleri var evet diyenlerinde hayır diyenlerinde dedeleri var ama orada evet propagandası yapmak şehitlere kelle diyen birine çokta yakışıyor. Bu memleket için şehit olmuş evlatlarımız herşeyin üzerindedir, siyasetin üstündedir onlar. Şimdi duyuyorum ki bir de gazilik unvanı vereceklermiş sayın Cumhurbaşkanı’na Atatürk’e verdiler ya bir de ona vere-ceklermiş. Bence gazilik ünvanından önce Fetöye yardım madalyası versinler, parsel parsel verdik-leri için ne istediler de vermedik dedikleri için, 17 üniversite kurdukları için, Fetöcü vali, Fetöcü General, Fetöcü hakim savcı atadıkları için 2010 referandumunda Fetöyle işbirliği yaptıkları için, Fetöye hizmet ettikleri için önce ona bir madalya versinler sonra gazilik unvanı verirler, gazilik unvanını ne için verecekler çözemedim herhalde beygirden düşüp yaralandığı için verecekler” de-di.
Tarihte ikinci adamların olduğunu ifade eden İnce “Birinci adam Atatürk var ikinci adam İsmet Paşa var, hep ikinci adamlar var tarihimizde şimdi bir de bizim tarihimizde ikinci adam olarak Bi-nali Yıldırım var hergün meydan meydan geziyor ben gereksizim ben lüzumsuzum beni yok edin başbakanlığı kaldırın diye yalvarıyor millete. Onlar Bolu Beyinin torunuysa biz Köroğlu’nun toru-nuyuz, onlar İngiliz zırhlısına binip kaçan Vahdettin’in torunuysa biz Bandırma vapuruna binen Mustafa Kemal’in torunuyuz” dedi.
İnce konuşmasında “Hayır demezsen bir daha hayır deme şansın olmayacak sandık başına gittin beyaza baktığında demokrasinin kefeni aklına gelsin, kahverenğiye baktığında toprağın bereketi aklına gelsin bas kahverengiye korkma, mühür devletten, mürekkep devletten, sandık devletten oy pusulası devletten bas hayıra kurtul bu iletten” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir