Doktor atamaları yapıldı

Şereflikoçhisarlı vatandaşların yıllardan bu yana şikayetçi oldukları doktor sıkıntısı konusunda sevindirici gelişmeler yaşanıyor.
Hastane yetkilileri yaptıkları açıklamasında yeni atanan doktorlarla birlikte Şereflikoçhisar Devlet Hastanesinde 9 kadrolu olmak üzere 5 geçici görevlendirme ile görev yapan doktor sayısının 14’e yükseldiğini ifade ettiler.
Kadın Doğum Uzmanı Doktor T. Türkan Yıldırım ile Genel Cerrah Uzman Doktor Mustafa Başpınar’ın Şereflikoçhisar Devlet Hastanesinde görevlerine başladığı belirtilirken Genel Cerrahın Şereflikoçhisar Devlet Hastanesinde göreve başlamasıyla birlikte ilçede gastroendeskopi ve kolonoskopi hizmetlerinin de verilmeye başlanacağı kaydedildi.
Şereflikoçhisar Devlet Hastanesine yapılan son atamalarla birlikte 2 doktor ataması yapılıd. Şereflikoçhisarlı vatandaşlar gelen doktorlara ilçemizden gitmemeleri gerektiğini ifade ederek “Bu ilçede yaşayan insanlarında sağlıktan tam anlamıyla faydalanmaları gerekiyor ilçemizi beğenmeyip doktorların gitmesini istemiyoruz burada çok sayıda hasta doktorların tedavisine ihtiyaç duyuyor” dediler.
İlçedeki doktor sıkıntılarının giderilebilmesi için siyasi ve idari çalışmaların devam ettiği öğrenilirken ilçemiz devlet hastanesinde bir çok tedavinin yapıldığı çok acil durumlar ve branşların olmadığı rahatsızlıklarda hastaların Ankara’ya sevk edildikleri öğrenildi. Vatandaşlar yeni doktorların ilçeye gelmesini heyecanla bekliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir